Asım Kocabıyık'a veda

Asım Kocabıyık'a veda
Asım Kocabıyık'a veda
Borusan Onursal Başkanı Asım Kocabıyık için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

İSTANBUL - 88 yaşında hayatını kaybeden Borusan Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık Fatih Camii'ndeki cenaze namazının ardından cenaze törenine iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Taziyeye gelenler arasında yer alan Kocabıyık'ın en yakın arkadaşı sanayici Yusuf Özer, "Biz beraber büyüdük. Onunla çok paylaştık. Asım, bu ülke için çalıştı" dedi.
5 bine yakın katılımın olduğu cenazede taziyeleri, Asım Kocabıyık eşi Nurhan Kocabıyık, Oğlu Ahmet Kocabıyık, torunu Levent Kocabıyık, kızları Zeynep Hamedi ve Nükhet Özmen kabul etti. 
Cenazeye iş ve siyaset dünyasından da yoğun katılım oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül törene katıldı. Diğer taraftan iş dünyasından Bülent Eczacıbaşı, Adnan Polat, Haluk Ulusoy ve sanat dünyasından da Erol Evgin ile Fazıl Say ve Bedri Baykam gibi isimler de taziyeye geldi.

bigPara.com