Aslanlı Köşk resmen Remzi Gür'ün

Aslanlı Köşk resmen Remzi Gür'ün
Aslanlı Köşk resmen Remzi Gür'ün
İşadamı Remzi Gür, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) satışa çıkardığı ihalede 23 milyon 800 bin lira bedelle aldığı Aslanlı Köşk'ün tapusunu mahkeme kararıyla aldı.

İSTANBUL - Toprak Grubunun, Fona olan borçlarının tasfiyesi yönünde 6 Şubat 2008 tarihinde imzaladığı Ek Protokol hükümlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Grubun Fona olan borçlarının tahsilini teminen el koyulan Aslanlı Köşk, 15.04.2009 tarihinde en yüksek fiyatı veren Remzi Gür'e 23 milyon 800 bin lira bedelle ihale edilmişti.
Ancak yapılan ihalenin iptali talebiyle Halis Toprak, Mehmet Toprak ve Ahmet Toprak tarafından açılan ihalenin feshi davası nedeniyle Gür'e tescil edilememişti. Sarıyer İcra Hukuk Mahkemesinde görülen ihalenin feshi davasının Mahkemece reddedilmesi üzerine Toprak Grubu, davayı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay, Aslanlı Köşk ile ilgili yerel mahkemenin kararını onadı. Kararın kanuni yollardan geçerek Fon lehine kesinleşmesi nedeniyle, “Aslanlı Köşk” olarak adlandırılan taşınmaz, ihale alıcısı Remzi Gür adına tescil edildi. Remzi Gür adına tapu tescil belgesi de çıkarılarak verildi. İstinye'de bulunan Aslanlı Köşk, yaklaşık 10 bin 500 metrekarelik bir alana yayılmış durumda. (aa)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    İstanbul

    ,

    Protokol