Aslantepe bu kez tamam, top Varyap'ta

Aslantepe bu kez tamam, top Varyap'ta
Aslantepe bu kez tamam, top Varyap'ta

Şimdiye kadar yüzde 24?ü tamamlanan dev spor kompleksi 365 gün içinde bitirilecek. Aslantepe olarak da anılan stat 52 bin kişilik kapasiteye sahip.

Seyrantepe Projesi ihalesini, 184 milyon lira ile en düşük teklifi sunan Varyap-Uzunlar ortaklığı aldı. İhale kesinleştikten sonra ortaklık projeyi bir yılda tamamlayacak

ANKARA - Yapımı yılan hikâyesine dönen ve ihalesi beş kez iptal edilen Seyrantepe Projesi ihalesini bu kez Varyap-Uzunlar ortaklığı aldı. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Seyrantepe Projesi için hak ediş ödemek suretiyle dün yaptığı ihalenin son oturumunda en düşük teklifi 184 milyon 61 bin lirayla Varyap-Uzunlar A.Ş. İş Ortaklığı (Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırım Ticaret A.Ş-Uzunlar İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) verdi. Avrupa’nın en büyük adalet sarayını inşa eden son dönemin gözde inşaat şirketlerinden Varyap, Seyrantepe Projesi’ni bir yılda bitirecek.
TOKİ’nin merkezinde yapılan ihalede, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel başkanlığındaki ihale komisyonu, ihaleye katılan firmaların nihai tekliflerini açıkladı. Buna göre en düşük teklifi 184 milyon 61 bin 53 lira ile Varyap-Uzunlar A.Ş. İş Ortaklığı verdi. İhalede Afa Prefabrik Beton Sanayi Ticaret A.Ş-OG İş Ortaklığı 226 milyon 800 bin lira, Makyol İnşaat Sanayi Turizm Ticaret A.Ş ve Alsim Alarko Sanayi Ticaret A.Ş İş Ortaklığı dün verdiği teklif olan 298 milyon 502 bin 640 liralık teklifi yeniden sundu. Kalyon İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve ÖZKA İnşaat A.Ş İş Ortaklığı 193 milyon 690 bin lira, EMAY İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş 227 milyon 500 bin lira teklif etti.
TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, “İncelemeyi bitirelim en yakın zamanda açıklamayı yapacağız” dedi.

Toplantıyla açıklanacak
İhalede en düşük teklifi veren Varyap-Uzunlar A.Ş. İş Ortaklığı’ndan Varyap Proje Koordinatörü Sebahattin Göztok ise, “İlk önce TOKİ bir hayırlı olsun desin, ondan sonra CEO’muz Erdinç Vardar konuyla ilgili gerekli açıklamayı basın toplantısı düzenleyerek yapacak. İhale kazanmak güzel bir şey tabii onaylandıktan sonra... Bizim baştan beri bu işi almak için çok iyi niyetli yaklaştığımızı herkes biliyor. Bunun için de elimizden gelen herşeyi yaptık. Bu taşın altına biz elimizi koyduk. Umarım bundan sonra da iyi olur hem Galatasaray hem TOKİ hem de bizim için” diye konuştu. (Radikal)

En büyük adalet sarayını da yapıyor
Son dönemde yıldızı parlayan şirketlerden olan Varyap, Avrupa’nın en büyük adliye sarayı olacak kompleksi de inşa ediyor. İstanbul Çağlayan’da açılacak İstanbul Adliye Sarayı’nın 2010’da tamamlanması hedefleniyor.
1980’de kurulan Varyap’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler arasında toplam 2 bin 500 konut ve ve bir alışveriş merkezininden oluşan Uphil Court Ataşehir, Uphill Court Bahçeşehir projeleri bulunuyor. Konya Adalet Sarayı’nı da inşa eden Varyap, İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı inşaatına devam ediyor. Varyap’ın yatırım planları içinde Trabzon Atapark alışveriş merkezi ve İstanbul Pendik’te alışveriş merkezi, Afyon Termal Otel ve Muğla Bodrum’da iki butik konut projesi bulunuyor. 1991’de kurulan Uzunlar İnşaat ise iş merkezi, yol, hastane gibi inşaat işleri yapıyor.