Atasay artık 'pırlanta'yla tanınacak

Atasay Kuyumculuk, dünya markası olma hedefiyle çoğunluğu franchising olmak üzere 2007 yılı sonuna kadar yurtdışında aralarında New York ve Londra'nın da olduğu 100 yeni mağaza açacak.

İSTANBUL - Atasay Kuyumculuk, dünya markası olma hedefiyle çoğunluğu franchising olmak üzere 2007 yılı sonuna kadar yurtdışında aralarında New York ve Londra'nın da olduğu 100 yeni mağaza açacak. Yurtdışındaki ilk fabrikasını ucuz işgücü nedeniyle Çin'de kuran şirket, önümüzdeki dönemde altın ve gümüş takı üretiminin büyük bölümünü Çin'e kaydıracak, Türkiye'de ise yeni başladığı pırlanta üretimine daha çok önem verecek.
Atasay Kuyumculuk Üst Yöneticisi (CEO) Cihan Kamer, pırlantada çok geniş bir yelpazeye hitap edeceklerini ifade ederek, pırlantada da dünya markası olmayı hedeflediklerini ve önümüzdeki 3 yıl içerisinde pırlanta satışlarının altınla yarı yarıya olmasını planladıklarını söyledi. Gelecek yılın ocak ayından itibaren mücevher ve pırlanta satışlarının yapılacağı mağazalar da açacaklarını açıklayan Kamer, "Atasay, gelecekte altından çok pırlantayla gündeme gelecek" dedi.