Atlas Halı'nın yarısı İsraillilerin

Dünyanın en büyük 10. halı üreticisi Atlas Halı'nın, yüzde 50,1'lik hissesi İsrailli halı üreticisi Carmel Carpets tarafından satın alındı. Carmel Holdings Ltd'nin (IL), 9 milyon dolara...

TEL AVİV - Dünyanın en büyük 10. halı üreticisi Atlas Halı'nın, yüzde 50,1'lik hissesi İsrailli halı üreticisi Carmel Carpets tarafından satın alındı. Carmel Holdings Ltd'nin (IL), 9 milyon dolara, Türk halı üreticisi Atlas Halı'nın yüzde 50,1'lik hissesini satın aldığı ifade ediliyor. Carmel Holdings İcra Kurulu Başkanı ve hâkim hissedarı Ofer Eitani, Atlas Halı operasyonunun "küresel halı piyasasına hâkim olma" planlarına olanak sağlayabileceğine dikkat çekti.
Carmel Holdings Yöneticisi ve hissedarı Aviv Eitani de devralma ile Atlas Halı'ya ait 20 bin metrekarelik fabrikanın da kendilerine geçtiğini belirtti. Aviv Eitani, fabrikanın şu anki değerinin 18 milyon dolar olduğunu ifade ederek, "Ancak bunun gibi bir fabrikayı yapmanın maliyeti 40 milyon dolar civarındadır ve gayrimenkul fiyatlarının oldukça fazla olduğu İsrail'de bu rakam daha da yüksek olabilir" dedi.