Audi A6 Allroad Quatro boy attı

Doğuş Otomotiv-Audi, Alman üreticinin patentli dört tekerlekten çekiş sisteminin her türlü yol şartlarına uyumlu hale getirilmiş A6 Avant karoser tipiyle bütünleşmesini temsil eden A6 Allroad quattro modelini...

İSTANBUL - Doğuş Otomotiv-Audi, Alman üreticinin patentli dört tekerlekten çekiş sisteminin her türlü yol şartlarına uyumlu hale getirilmiş A6 Avant karoser tipiyle bütünleşmesini temsil eden A6 Allroad quattro modelini 99 bin 780 avroyla 139 bin 328 avro arasında değişen anahtar teslim başlangıç fiyatlarıyla Türkiye'de satışa sundu. İkisi dizel olmak üzere dört motor seçeneğiyle satılan A6 Allroad quattro'da hem manuel hem de Tiptronic şanzıman var.
A6 Allroad quattro'nun baz donanımlı versiyonlarında bile alüminyum tavan ve kapı içi çıtaları, far yıkama sistemi, off-road taban koruması, alüminyum cam çerçeveleri, ısıtmalı ön koltuklar, klima plus, MMI, 6 CD değiştirilicili müzik sistemi, ABS, EBD, EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi), ESP, hız sabitleme sistemi, ön ve arka optik park destek sistemi, sürücü ve ön yolcu havayastıkları, yan havayastıkları, ön ve arka yolcular için Sideguard yan havayastığı sistemi, adaptif havalı süspansiyon, yağmur sensörü, ön ve arka sis farları, 225/55 ebatlarında lastikler ve 17 inçlik yedi kollu tasarımlı alaşım jantlar standart olarak sunuluyor.
Araç, Türkiye'ye ilk sunulduğundan bugüne kadar 75 adet satıldı. Yeni modelde ise yıl sonuna kadar 40 adetlik satış hedefleniyor. Bir önceki modelle karşılaştırıldığında yeni A6 allroad quattro, 124 mm. daha uzun ve 10 mm daha geniş.