Audi S3 kasımda Türkiye'ye geliyor

Lüks kompakt sınıfta Audi'nin S3 modelinin ikinci nesli gün ışığına çıktı. Eylül ayında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı'nda resmi global tanıtımı yapılacak olan...

İSTANBUL - Lüks kompakt sınıfta Audi'nin S3 modelinin ikinci nesli gün ışığına çıktı. Eylül ayında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı'nda resmi global tanıtımı yapılacak olan 265 HP'lik 2.0 litrelik turbo motorlu ve dört tekerlekten çekişli Audi S3, kasım ayından itibaren 2007 model yılı kapsamında Doğuş Otomotiv-Audi tarafından ithal edilecek.
Alman üretici, S3'ü ikinci nesil A3 modeli baz alınarak geliştirdi. Sadece 3 kapılı karoser formuyla üretilecek olan yeni S3, bütün dünyada büyük beğeni toplayan A3 model ailesinin dinamik genel tasarımına sahip. 152 kg'lık ağırlığı ile rakiplerinde kullanılan motorlara göre daha hafifr. 6 ileri vitesli kısa oranlı manuel şanzımanla donatılan Audi S3, 0100 km/s hızlanmasını 5.7 sn'de tamamlıyor. Elektronik olarak sınırlandırıldığı için 250 km/s'lik son hıza erişebilen Audi S3, TFSI teknolojisinin sunduğu bir avantajla 100 km'de ortalama 9.1 litre yakıt tüketiyor.