Audi, spor otomobil satışlarını Yeni TT Coupe'yle artıracak

Audi AG'nin ilkini 1998'de tanıttığı TT'nin ikinci nesli, aralıktan itibaren Türkiye yollarına çıkacak. Doğuş Otomotiv-Audi, satışa sunacağı yeni TT Coupe'den ilk etapta 15 adet satmayı hedefliyor.

İSTANBUL - Audi AG'nin ilkini 1998'de tanıttığı TT'nin ikinci nesli, aralıktan itibaren Türkiye yollarına çıkacak. Doğuş Otomotiv-Audi, satışa sunacağı yeni TT Coupe'den ilk etapta 15 adet satmayı hedefliyor. Grup, 2007'de ise 100 adetlik satış gerçekleştirmeyi planlıyor. Audi AG, yeni TT Coupe'yle spor otomobil satış hedefini daha da yükseltmeyi amaçlıyor.
51 bin avro ile 87 bin avro arasında değişen fiyatlarla satılacak yeni Audi TT Coupe'nin, önden çekişli ve 200 beygirlik 2.0 TFSI motorlu versiyonları, hem manuel hem S Tronic şanzıman seçenekleriyle ithal edilecek. 250 beygirlik 3.2 litre V6 motorlu TT Coupe'de ise bunlara ek olarak dört çeker quattro sistemi standart olacak. Önceki model gibi başlangıçta 2+2 koltuklu coupe versiyonuyla satılacak. Yeni TT'nin gövdesinde önemli değişiklikler yapılmış. Audi tasarım ekibi, önceki modelin daireler ve bombelerden oluşan temasını daha da güçlendirmiş. İlk kez bu modelde aks yükü dağıtımının dengeli olması için aracın üst kısmı alüminyum, kalan kısmı ise çelikten yapılmış.
Otomobilin zemine daha iyi basmasını sağlayan rüzgâr kesici, araç 120 km hıza ulaştığında bagaj kapısının üzerindeki yerinden açılıyor.
Kokpiti tamamen sürücüye odaklı şekilde düzenlenen TT'nin standart özellikleri arasında otomatik klima sistemiyle spor direksiyon bulunuyor. Aracın 2.0 litrelik turbo motoru 6.4 saniyede 100 kilometre hıza ulaşırken 240 kilometre hız yapıyor.