Audi TT Coupe nisanda sahnede

Audi, 1995 yılında ilk olarak tanıttığı TT konseptinin küçük değişikliklerle üretim bandına alınan versiyonunu ilk olarak 1998 yılında tanıtmıştı.

İSTANBUL - Audi, 1995 yılında ilk olarak tanıttığı TT konseptinin küçük değişikliklerle üretim bandına alınan versiyonunu ilk olarak 1998 yılında tanıtmıştı.
İnce bir C sütununa ve bombeli tavana sahip TT Coupe'yi ise bir yıl sonra TT Roadster modeli takip etmişti. Aradan yaklaşık altı yıl geçmesine rağmen TT gerek tasarım gerekse teknolojik açıdan formunu korumayı başaran ve hâlâ 'ikon' olarak tabir edebilen türden, tamamen farklı bir spor otomobil olmayı başarıyor. 'Sportif keyif makinesi' olarak da tanımlanan ikinci neslinin ilk karoser tipini temsil edecek.
Yetkililer, Audi TT Coupe ise 6 Nisan 2006 tarihinde Berlin'de gün ışığına çıkmaya hazırlandığını açıkladı. Audi AG'nin global web sitesinde açılan yeni bir mikro site içinde 'Merakı Paylaş' sloganıyla 'gizemli biçimde' yüzünü göstermeye başlayan yeni Audi TT, aralık ayından itibaren Türkiye'de de Doğuş Otomotiv-Audi tarafından satışa sunulacak.