Audi yeni konsepti DSF'de Leonardo da Vinci'den esinlendi

Audi AG, Los Angeles Tasarım Stüdyosu tarafından geliştirilen ve geleceğin ulaşım araçları teknolojileri hakkında fikir veren konsept çalışması Audi DSF'yi (Dynamic Space Frame) tanıttı.

İSTANBUL - Audi AG, Los Angeles Tasarım Stüdyosu tarafından geliştirilen ve geleceğin ulaşım araçları teknolojileri hakkında fikir veren konsept çalışması Audi DSF'yi (Dynamic Space Frame) tanıttı. Audi'den yapılan açıklamaya göre, Rönesans döneminin sanatçısı Leonardo da Vinci'nin mühendislik çalışmalarından esinlenen Audi DSF konsepti, bir bütün şeklindeki hafif şasisi ile uzay çağının otomobilinden çok, yaşayan bir organizmayı andırıyor.
2015'ten sonraki ulaşım anlayışı
Aracı tasarlayan ekip, geri dönüştürülebilir maddelerin ortak kombinasyonundan üretilecek dış kabuktan çok, konsept aracın aynı malzemelerden üretilecek tek parça şasisini ön plana çıkarıyor. 2015 yılı ve sonrasının ulaşım anlayışını yansıtan Audi'nin konsept aracı tasarladığı paraşütler, zırhlı araçlar ve otomobil türevi çalışmalarıyla dikkat çeken Leonardo Da Vinci'nin eskizlerine benziyor.