Auer'in yüzde 75'i Sanko'nun oldu

Sanko Holding, Auer markası ile beyaz eşya sektörüne yatırım yapmaya hazırlanıyor. Sanko Holding'den yapılan açıklamada, yatırım ve iştiraklerini öz kaynak kullanarak Türkiye'de yapan şirketin...

İSTANBUL - Sanko Holding, Auer markası ile beyaz eşya sektörüne yatırım yapmaya hazırlanıyor. Sanko Holding'den yapılan açıklamada, yatırım ve iştiraklerini öz kaynak kullanarak Türkiye'de yapan şirketin, 1957 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Auer firmasının çoğunluk hisselerini aldığı belirtildi. Açıklamada, Sanko Holding'in yüzde 75 oranındaki çoğunluk hissesini aldığı Auer'in, pazarda aynı isimle faaliyet göstereği, ayrıca insan kaynağının korunarak geliştirileceği ve gelişen yapı itibarıyla yeni istihdam olanakları yaratılacağı aktarıldı.
Tekstilde de büyüyor
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, şirketin Auer gibi kendi sektöründe öncü bir markayı almasının holding kadar sektör için de önemli bir gelişme olduğunu belirtti. Abdülkadir Konukoğlu, "En son teknolojiyi kullanarak, en üst kalitede ürünler sunan Sanko Holding, Auer'in de katılımıyla beyaz eşya sektöründeki gücünü pekiştirecek ve rekabette önemli bir avantaj yakalayacak. Tekstil lokomotif sektörümüz olmaya devam edecek. Bünyemize farklı sektörlerden şirketler katıldıkça tekstilin payı küçülüyor gibi görünse de ciro olarak büyüdüğümüz bir alan."
Konukoğlu, yurtiçi ve yurtdışındaki büyüme planlarıyla izleyecekleri strateji hakkında ise şu bilgiyi verdi.: "Yerli sermayeyle üretim yapan, en yüksek teknolojiyi kullanan, pek çok sektörde öncü rol üstlenen Sanko Holding, yatırımlarını tüm hızıyla sürdürecek. Türk tüketicisinin güvenini kazanmış, köklü bir marka olan Auer, önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atacaktır. Auer'le işbirliğinin yaratacağı sinerjiyle beyaz eşya sektöründeki yatırımlarımız da hız kazanacak. Auer ile beyaz eşya sektöründe Avrupa'nın üretim merkezlerinden biri olmayı hedefliyoruz. Rekabet yoğun ortama yeni bir soluk getirecek bu yeni oluşumla, iç pazarda olduğu gibi yurtdışında da liderlik planımız var."
Ulubaş bünyesindeydi
Ulubaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ulubaş da, markanın Sanko Holding'in üretim ve dağıtım gücüyle birleşerek daha da büyüyeceğini belirtti.