Autoshow'a geri sayım başladı

Autoshow'a geri sayım başladı
Autoshow'a geri sayım başladı
2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP'ta gerçekleşecek olan İstanbul Autoshow'da yeni modellerin yanı sıra 45 marka gövde gösterisi yapacak.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI / Arşivi

İki yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow’un 14’üncüsü 2-11 Kasım 2012 arasında ilk kez TÜYAP’ta gerçekleşecek. İstanbul Autoshow’da 4 modelin dünya , 31 modelin de Türkiye prömiyeri yapılacak. 45 markanın 500’e yakın model sergileyeceği fuar 1 Kasım’da ise medya ve VIP konuklara açılacak. Fuar, 12 salonda 50 bin metrekare alanda yapılacak.
Başkanlar İstanbul’da
Uluslararası Otomotiv Sanayicileri Birliği’nin (OICA) yıllık olağan genel kurul toplantısının Autoshow fuarıyla aynı tarihlere denk getirilmiş olması da uluslararası markaların üst düzey yöneticilerini İstanbul’a getirecek. 25 ülkeden 45 OICA temsilcisi, fuarın açılışına katılacak. OICA Başkanı Patrick Blain, Skoda Dünya Başkanı Prof.Dr. Winfried Vahland, Chevrolet Avrupa Başkanı Susan Docherty Peugeot Uluslararası Genel Müdürü Maxime PICAT gibi isimlerin yanı sıra Volvo, Renault gibi markaların da üst düzey yöneticileri geliyor.
Fuar boyunca birçok marka Autoshow’a özel indirim, takas ve düşük faiz kampanyası uygulayacak. Ayrıca Peugeot 301, Citroen C-Elysee yeni Audi A3, 7. nesil VW Golf gibi birçok yeni modelin satışı fuarla start alacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı Mustafa Bayraktar ilk 9 ayda toplam araç satışlarının yüzde 12,2 düştüğünü belirterek, “1.6 lt altı otomobillerdeki ÖTV’nin yüzde 40’a çıkarılmasının pazar üzerindeki olumsuz etkilerinin, ilk kez yapılacak model yılı geçişi ve yoğun yılsonu kampanyaları nedeniyle 2012’de fazla hissedilmeyeceğini öngörüyorum” dedi. 


Dizel Honda geliyor
Honda, uzun bir süreden sonra ilk kez yeni bir dizelle pazara girecek. Fuarda 1.6 lt dizel motorlu Civic Hatchback’i gösterecek olan marka Avrupa için tasarlanan yeni CR-V’yi de görücüye çıkaracak.

bigPara.com