AVM'ler Kasım'da son 3 yılın zirvesini gördü

AVM'ler Kasım'da son 3 yılın zirvesini gördü
AVM'ler Kasım'da son 3 yılın zirvesini gördü
Araştırmayı, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research yaptı.

AVM Endeksi’nin Kasım ayı sonuçları geçen Kurban Bayramı'nın AVM’lere son üç yılın en iyi Kasım ayının yaşandığına işaret etti. AYD tarafından yapılan açıklamaya göre, her ay düzenli olarak yayınlanan ciro endeksi 2010 Kasım ayında, 2008 Kasım ayına göre yüzde 41, Kasım 2009 dönemine göre de yüzde 13’lük artışla 133 puana ulaştı ve Kurban Bayramı’nın etkisi AVM’lere son üç yılın en iyi Kasım ayı değerini yaşattı.

Geçen yılın Kasım ayı verilerine göre yüzde 18’lik artış göstererek 134 puana ulaşan İstanbul ciro endeksi ise, Kurban Bayramının yaşandığı Kasım ayında, Ramazan Bayram alışverişlerinin ve okul alışverişlerinin yaşandığı Eylül ayı verilerine göre yüzde 13 artış gösterdi. 

ARALIK VE OCAK VERİLERİ BEKLENİYOR
AYD araştırmasına göre,2010’un son aylarında istikrarlı olarak her ay artış gösteren Anadolu ciro endeksi Kasım’da da yükselişine devam etti.133 puanla bir önceki aya göre yüzde 2, bir önceki yıla göre ise yüzde 8 artış kaydetti.

Kurban Bayramı her anlamda AVM’leri Kasım ayında olumlu etkiledi ve ziyaretçi endeksi bir önceki yıla göre yüzde 3 bir önceki aya göre ise 108 puanla yüzde 2 oranında artış gösterdi.

AVM Endeksi Kasım ayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hakan Kodal, "AVM’lerde bayram havasının Aralık'ta da devam etmesini bekliyoruz. 2011 yılını beklentilerimiz paralelinde rekorla kapatmayı hedefliyoruz. Son üç yılın en iyi çeyreği olacak. 2011 yılına umutlu giriyoruz. Her ne kadar marka bazında marjlar istendiği yerde olmasa da cirolar iyi gidiyor. Detaylı değerlendirmeyi Aralık ayı ciroları belli olduktan sonra, 2011 yılı Ocak ayında yapacağız" dedi. (ANKA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Ramazan

  ,

  Anadolu