Avrupa Birliği ile Türkiye'nin 'hal'i

Avrupa Birliği ile Türkiye'nin 'hal'i
Avrupa Birliği ile Türkiye'nin 'hal'i
Avrupa Birliği hayatımızdan o kadar uzaklaşmıştı ki imdadımıza Küçükçekmece Balık Pazarı yetişti

Avrupa Birliği müzakerelerinin hangi noktada olduğunu bilen var mı? Kaç başlık açıldı, hangi başlıklar görüşülüyor, kaç başlık kaldı, bilen?
Ya da en son Avrupa Birliği – Türkiye ilişkileriyle ilgili bir toplantıyı hatırlayan, bu konuda önemli bir haber okuyan, seyreden?

Türkiye’nin Avrupa Birliği normlarındaki ilk balık pazarı İstanbul Küçükçekmece’de AB Bakanı Egemen Bağış tarafından açıldı. Bağış, Küçükçekmece Balık Pazarı’nın “AB süreci nedir” sorusunu soranlara önemli bir yanıt olduğunu söyledi.

Bakan plastik kaplarda, tahta tezgâhlarda balık satma döneminin sona erdiğini de müjdeledi. Deneyimli muhabirimiz Serkan Ocak bakandan sadece üç saat sonra Balık Pazarı’na geri döndü. Plastik kaplar, tahta tezgâhlar ortaya çıkmıştı. Bazı balıkçılar standartların altında küçük boydaki balıkları satmaya çalışıyordu.

Bağış, Balık Pazarı’nın AB süreci nedir sorusuna önemli bir yanıt olduğunu belirttiğine göre şu özetlemeyi yapmamız yanlış olmaz.
Soru: AB süreci nedir?

Cevap: Avrupalının parasıyla kurulan balık pazarında, Türk işi balık satma olayıdır.(radikal)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107976710797672

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AB Süreci - mbcaliskan

  AB Türkiye'yi bu şekilde kabul etmediği sürece bizim AB'ye girebileceğimizi zannetmiyorum.Neden bu kadar umursamadığımızı da anlamış değilim ,ülkeler arası giriş-çıkış serbestisi getirildiği anda ekonomik,sosyal,kültürel alanda inanılmaz gelişmeler yaşanacaktır.Ayrıca birkaç yıl içinde Avrupa bu içinde bulunduğu buhranı atlatıp personel alımları başlayacaktır ve istihdam imkanı doğacaktır.

  AB Kriterleri - emreemre

  Su an AB muzakereleti tamamlanip referandum yapilsa (ki hukumetin halka soracagini hic sanmiyorum) ben hayir derim. Ancak AB kriterleri yasam kalitemizi yukseltmek adiana uygulanmalidir. Cevreden tutun sagliga kadar yasamin her alaninda cok guzel seyler getireceklerdir, ama bunlar AB'ye girmek icin degil refah seviyemizi yukseltmek icin yapilmalidir.