Avrupa 'Kalite'yi Antalya'da konuşacak

Uluslararası platformlarda kalite alanındaki en önemli kuruluş olan Avrupa Kalite Teşkilatı'nın 49. Yıllık Kongresi Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) ev sahipliğinde Antalya'da yapılacak.

ANKARA - Uluslararası platformlarda kalite alanındaki en önemli kuruluş olan Avrupa Kalite Teşkilatı'nın 49. Yıllık Kongresi Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) ev sahipliğinde Antalya'da yapılacak. 25 Nisan'da başlayıp üç gün sürecek Kongre'ye dünyanın birçok ülkesinden standart kuruluşları katılıyor.
Kongre'de 'Sürdürülebilirliğe Giden Yol: Kalite' teması işlenecek. Bu başlık altında ele alınacak konular arasında 'Türkiye'nin Kalite Altyapısının İyileştirilmesi', 'Turizm Sektöründe Kalite', 'Eğitimde Kalite', 'Kamu Sektöründe Kalite', 'Sosyal Sorumluluk ve Etik', 'Yaşam Kalitesi', 'Gıda Güvenliği', 'Sağlıkta Kalite', 'Çevresel Kalite' konuları yer alıyor. Kongrede ayrıca 'Medyada Kalite' konusunun ele alınacağı özel oturum yapılacak.
'Türkiye için fırsattır'
TSE'nin konuyla ilgili açıklamasında şöyle denildi: "Tüm kurumlarını, kanun ve kurallarını kalite üzerine kuran Avrupa, bu kavramları tartışma mekânı olarak Türkiye'yi seçti. Türkiye için Avrupa Kalite Teşkilatı'nın 49'uncu kongresi bu açıdan bir fırsattır. Avrupa'nın bu en önemli ve en büyük kalite platformunun ülkemizde toplanmasının nedenlerinden biri de hiç kuşkusuz Türk firmalarının son yıllarda kalite konusunda aldıkları önemli mesafedir."