Avustralya'dan Tekirdağ'a 72 bin kurbanlık koyun geldi

Avustralya'dan Tekirdağ'a 72 bin kurbanlık koyun geldi
Avustralya'dan Tekirdağ'a 72 bin kurbanlık koyun geldi
Avustralya'dan ithal edilen 72 bin ithal kurbanlık koyun, Tekirdağ'a ulaştı.

TEKİRDAĞ-Edinilen bilgiye göre, Yıldırım Dış Ticaret firması tarafından "Maysora" adlı gemiyle Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki MARTAŞ Limanı’na ulaşan küçükbaş kurbanlıkların kayıt işlemleri devam ediyor.

Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü kontrolünde yapılan kayıt işlemlerinin ardından küçükbaş hayvanların sevkiyatına başlanacağı bildirildi.

Tarım İl Müdürü Erdem Karadağ AA muhabirine yaptığı açıklamada, 72 bin kurbanlığın sorunsuz bir şekilde limana ulaştığını ve kayıt işlemlerinin devam ettiğini, bundan dolayı henüz sevkiyat işlemlerine başlanmadığını kaydetti.

Erdem, son günlerde bölgedeki şiddetli sağanak nedeniyle, bazı hayvan çiftliklerini su basmış olabileceğini ancak, hayvanların sevkiyatı konusunda herhangi bir problem yaşamadıklarını söyledi.

Tarım İl Müdürü Erdem, şunları kaydetti:
" Avustralya ’dan gelen küçükbaş kurbanlıkların kayıt işlemleri devam ediyor. Henüz, sevkiyata başlanmadı. Dolayısıyla bir mağduriyet kesinlikle söz konusu değil. Her türlü olumsuzluğa karşı hayvanların sevk edilecekleri altarnetifli yerler de hazır. Gelen kurbanlıkların gemide uzun süre kalabilmesi için yeterli miktarda yem ve suları da mevcut. Bu konuda da herhangi bir sıkıntı yok"

Öte yandan, son günlerde yağan şiddetli sağanak nedeniyle, Tekirdağ’da bazı hayvan çiftliklerini su bastığı bildirildi.(aa)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Avustralya