Ayakkabı Sanayicileri Derneği Bakan Zeybekci'nin heykelini dikmek istiyor

Ayakkabı Sanayicileri Derneği Bakan Zeybekci'nin heykelini dikmek istiyor
Ayakkabı Sanayicileri Derneği Bakan Zeybekci'nin heykelini dikmek istiyor
Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği, ayakkabı ithalatının azaltılmasına katkılarından dolayı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin heykelini 6 ilde dikmek istediğini açıkladı.

RADİKAL - Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çetin, uygun görülmesi halinde, ayakkabı ithalatının azaltılmasına katkılarından dolayı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin heykelini bu sektörün kümelendiği 6 ilde dikmek istediklerini söyledi.

Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ayakkabı ithalatına getirilen ek verginin 15 Eylül 2014'te yürürlüğe girmesinin ardından dış alımda ekimde yüzde 36, kasımda ise yüzde 33'lük düşüşler yaşandığını anlattı.

Zeybekci'nin de ifade ettiği gibi bu yıl itibarıyla ayakkabı ithalatında yüzde 40 civarında düşüş beklediklerini vurgulayan Çetin, "Bu, tabii ki sektörü olumlu etkileyecek. Zaten beklentimiz bu yöndeydi. Türkiye'nin cari açığının kapanmasına 1 milyar dolarlık destek sağlayacağımızı söylemiştik. Önümüzdeki 3 veya 5 yıllık program içinde 90 bin kişilik istihdam oluşturacağımızı ve Türkiye'de ayakkabı sektörünün çok ciddi yol alacağını öngörmüştük. Bunlar gerçekleşmeye başladı" diye konuştu. Çetin, Zeybekci'nin, "Yerli üretimin önünü açtık. Ayakkabıcı neredeyse benim heykelimi dikecek" sözlerini hatırlattı. Türkiye'de ayakkabı sektöründe olumlu gelişmeler yaşandığını dile getiren Çetin, "Ayakkabı sektörünün kümelendiği İstanbul , Ankara , İzmir, Adana, Konya ve Gaziantep olmak üzere 6 ilde, Ekonomi Bakanımızın heykelini, kendisi uygun görürse dikeriz çünkü ona minnet duyuyoruz" ifadesini kullandı. (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/127610612761061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tabi büyük iş başarmış - user392217

  ee büyük iş başarmış, ekonomiyi düze çıkarmış, fason imalatın önüne geçmiş, merdiven altı çalışanları sgk lı yapmış dikmek gerek heykelini. piyasayı bitirdiniz be, bu yüzden ben de dahil yüzlerce ayakkabıcı dükkanını kapattı. avm ler sayesinde sadece ayakkabıcılar değil milyonlarca kişi iş yerini kapatıp işsiz kaldı. aslen sadece onun değil hepinizin heykeli dikilmeli öyle değil mi.