Aydın Doğan baba ocağında

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, organik tarım ve hayvancılık merkezi olması için çalıştığı memleketi Kelkit'i ziyaret etti.

GÜMÜŞHANE - Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, organik tarım ve hayvancılık merkezi olması için çalıştığı memleketi Kelkit'i ziyaret etti. Gümüşhane ve Kelkit'te yaptırdığı kurum ve tesisleri gezen Aydın Doğan'a Gümüşhanespor'a katkıları nedeniyle plaket ve 29 numaralı forma hediye edildi.
Beraberinde eşi Işıl Sema Doğan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve yazarlarla Gümüşhane'ye gelen Aydın Doğan Gümüşhanespor'a destek olmaya devam edeceğini söyledi. Buradan Kelkit'e geçen Aydın Doğan, anne ve babası adına yaptırdığı Yaşar ve İrfani Doğan Çok Programlı Lisesi'ni ziyaret etti. Öğrencilere tavsiyede bulunan Doğan, "Muhasebe bilgisi olmayan, bilgisayar kullanmayı bilmeyen ve yabancı dili olmayan insan artık hiçbir iş yapamıyor. Geleceğiniz için mutlaka bunları öğrenin" diye konuştu. Aydın Doğan ve beraberindekiler, öğrencilerin İngilizce hazırladığı tiyatro oyununu izledi.
Daha sonra Meslek Yüksekokulu'nun spor salonunda okul öğrencilerinden oluşan halkoyunları ekibinin gösterisini izleyen Aydın Doğan, okul çıkışında öğrencilerin sorularıyla karşılaştı. Bir grup öğrenci Doğan'a, okul bittiğinde iş bulup bulamayacakları konusunda sorular yöneltti. Aydın Doğan, "Bu okulun ilk mezunlarına iş sözü vermiştim. Ama sonraki yıllardaki mezunları işe almazsak haksızlık olur. Tabii ki her yıl belli ölçüde mezunumuzu işe yerleştireceğiz" diye konuştu.