Aylık satış rekoru kırdı, üç cipten biri Captiva oldu

Aylık satış rekoru kırdı, üç cipten biri Captiva oldu
Aylık satış rekoru kırdı, üç cipten biri Captiva oldu

Chevrolet Captiva, 150 beygir gücündeki 2 litrelik dizel motoruyla 69 bin 470 TL den satılıyor.

İSTANBUL - Chevrolet Captiva, ağustos ayında ulaştığı 695 adet perakende satışla Türkiye ’de tarihteki en yüksek aylık 4x4 SUV perakende satış rekoruna imza attı. Captiva, ağustos ayında söz konusu satışla SUV 4x4 segmentinde yüzde 28.64 pazar payı elde etti ve bu sınıfta ağustos ayında satılan yaklaşık her üç araçtan biri Captiva oldu.
Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Murat Aydın , “Captiva, 2009 senesini kendi segmentinde lider olarak kapattı. 2010 yılında ise sadece liderlikle yetinmeyeceğimizi, rakiplerimizle aramızı daha fazla açmamız gerektiğini planlamıştık. 2010 yılı ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz 695 adetlik satış ile Türkiye 4x4 SUV tarihinde en yüksek aylık satış rekorunun sahibi olurken, iddialı bir şekilde açık ara liderliğimizi de devam ettiriyoruz” dedi.

‘Maalesef araç bulamadık’
Bu rekoru kırarken müşteri taleplerinin tamamını karşılayamadıklarını anlatan Aydın, Captiva’nın gösterdiği bu başarının birçok sebebi olduğunu söyledi.
Aydın’a göre bunlar dinamik tasarım, 150 beygir gücündeki ekonomik dizel motor, standart tam otomatik vites, 7 koltuk özelliği, yüksek ikinci el değeri ve neredeyse yok denecek kadar az olan ürün şikâyeti.
Aydın, bir pazarlama araştırmasına konu olabilecek modeli inci beyazı renk ve bej deri döşemenin de çok iyi kombine ettiğini belirtiyor. Ağustos ayının başından itibaren 2011 model yılı satışına başlanan Chevrolet Captiva 4x4 69 bin 470 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aydın

  ,

  İstanbul