Ayşe'nin 'Suri'den neyi eksik?

Ayşe'nin 'Suri'den neyi eksik?
Ayşe'nin 'Suri'den neyi eksik?
Türkiye'de lüks tüketime bağlı olarak son yıllarda 'artanlar listesi'nin bir parçası da yüz binlerce dolarlık özel partiler. Doğumgünleri, evlilik ya da yıldönümü kutlamaları...
Haber: NURİYE DOĞU / Arşivi

Yurtdışındaki benzerleri gibi en lüks mekânlarda, şaşaalı davetlilerin ağırlandığı bu partiler zengin kesimin bir nevi gövde gösterisi. Şimdi bu gösteri aynı kitlenin çocuklarına da sıçramış durumda. Bu kez aileler çocuklarının ‘Hollywood’vari doğum günü partileri ile yarışıyor. Neden küçük kızları Ayşe de üçüncü yaşına Tom Cruise ve Katie Holmes’un kızı Suri gibi girmesin? Ya da minik Ali’nin Victoria ve David Beckham’ın oğlu Brooklyn’den eksiği ne? Para ise hiç sorun değil! 

Yılda 10 bin partiye giriyor 
Dünyanın en büyük parti malzemeleri üreticisi Amerikalı Amscan’in Türkiye distribütörü olan Parti Paketi de, Türkiye’de yurtdışındaki benzerleri gibi parti düzenlemek isteyenlerin çaldığı ilk kapılardan biri. Yılda 10 binin üzerinde partiye konuk olan firmanın kurucularından Ceyden Casaretto, en büyük işlerinin çocuk doğum günleri olduğunu anlatarak, “Ailelerden büyük ilgi var. Özellikle yurtdışındaki ünlü isimlerin çocuklarına verdikleri partileri araştırıp, aynı konseptleri istiyorlar. Zaten yurtdışında ünlü aileler de bu ürünleri kullanıyor” diyor.
Parti koleksiyonlarının her yıl yenilendiğini ve titizlikle hazırlandığını belirten Casaretto’ya göre, yurtdışındaki partilerin çok sıkı takipçileri var ve aynı konseptin ürünlerini satın alıyorlar. Çocuğun kostümünden süslemelere, pastaya kadar her şeyi hazırladıklarını söyleyen Casaretto, son dönem trendlerini şöyle anlatıyor: “Havuzbaşında yapan da var, bahçede yapan da. Evinde 300 kişilik parti verenler var. Son dönemin favorisi kızlar için ‘Çiçek Kız’, erkekler için ‘Korsan ve Futbol’ konsepti.”

Hollywood’un ünlü çocukları
Suri: Ünlü aktör Tom Cruise ve eşi Katie Holmes kızları Suri’nin üçüncü doğum günü Beverly Hills’teki malikânede ‘Çiçek Kız’ konseptinde kutlandı.
Brooklyn: Ünlü futbolcu David Beckham’ın oğlu Brooklyn de babası gibi futbol meraklısı. Doğum günü futbol temalı kutlandı. Partiye futbolcular da davetliydi.
Violet: Hollywood’un ünlü çifti Jennifer Garner ve Ben Affleck’in kızları Violet, üçüncü yaş gününü ‘Süslü Prenses’ konseptiyle hazırlanan parti ile kutladı.

bigPara.com