Aytemiz'in yarısı Ciner'in

Aytemiz Grubu, Ciner Grubu ile akaryakıt, likit petrol gazı (LPG) ve doğalgaz alanlarında yüzde 50-50 ortak oldu. Sektörde artan rekabetle baş edebilmek ve...

İSTANBUL - Aytemiz Grubu, Ciner Grubu ile akaryakıt, likit petrol gazı (LPG) ve doğalgaz alanlarında yüzde 50-50 ortak oldu. Sektörde artan rekabetle baş edebilmek ve büyümeyi sürdürebilmek amacıyla ortaklığa gittiklerini açıklayan Aytemiz Şirketler Grubu Başkanı İsmail Aytemiz, halen 540 istasyon ve altı depoları bulunduğunu belirterek söz konusu birleşmeyle son üç yılda 800 istasyon ile sekiz depoya daha ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Aytemiz Grubu ile Ciner Grubu arasındaki ortaklığın açıklandığı basın toplantısında konuşan Ciner Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner, bu ortaklığın kendisine 'gurur verdiğini' belirterek madencilik sektörüyle ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Türkiye'deki madenlerin yüzde 98'i hükümetin kontrolünde. Türkiye'de bilinen alüminyum madeni rezervi olan boksit rezervlerini yaklaşık dörde katlayacağımız çalışmamız var. Tahmin ettiğimiz gibi olursa Türkiye'de bulunan rezervler dörde katlanacak."
'Aydın Doğan başarılı'
Turgay Ciner, toplantıda gazetecilerin 'Medyaya ve sonra petrole girişinizle Aydın Doğan'ın yolundan mı gidiyorsunuz' sorusuna şu yanıtı verdi:
"Yaptığım işlerin sayın Aydın Doğan'ın benzeri işleri gibi gözükmesinin sakıncası yok. Aydın Doğan başarılı bir işadamıdır. Onu takip etmekten de herhangi bir gocunma içinde olmayız."
Turgay Ciner, Tüpraş'ın özelleştirilmesiyle ilgili olarak da mevcut gruplardan bir tanesiyle işbirliği yapabileceklerini sözlerine ekledi.