Azeroth'a panda indi

Azeroth'a panda indi
Azeroth'a panda indi

World of Warcraft: Mists of Pandaria yı Türkiye ye Aral İthalat getiriyor. Oyunun fiyatı 90 TL olarak belirlenmiş.

World of Warcraft'ın yeni eklenti paketi Mists of Pandaria 25 Eylül'de satışa çıktı. Oyuna gelen panda ırkı ise soyu tükenen değil soy tüketen cinsten.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Activision Blizzard’ı dünyanın en değerli oyun şirketi yapan Warcraft’ın yeni oyunu World of Warcraft: Mists of Pandaria (WoWMOP) 25 Eylül ’de raflardaki yerini aldı. Warcraft âlemine ‘panda’ karakterini sokan ve insanlar ile mücadelenin ortasında bırakan WoWMOP oyunun geçtiği Azeroth topraklarına Asya havası getiriyor.
1994 yılında çıkan Warcraft’tan sonra gelen 12. Warcraft oyunu WoWMOP Warcraft aleminin geçtiği Azeroth ortamına pek çok yenilik getiriyor. Bu özelliklerden en çok göze çarpanı artık oyunda insanlar, elfler ve ‘org’ların yanı sıra ‘panda’ların da yer alması. WoWMOP’ta bulunan keşiş pandalar budist rahiplerin tapınakları gibi düzenlenmiş olan bir arazide yeteneklerini geliştirip insanlara karşı cephe alıyorlar. Pandaların fiziksel güçlerinin yanı sıra büyü güçleri de göz ardı edilmeyecek kadar yüksek.
‘Atmosfer hiç olmadığı kadar huzurlu’
World of Warcraft dünyasına aşina insanların bildiği gibi Warcraft’ın eski olan grafik motoru bu oyunda da değiştirilmemiş. Fakat yapımcı Blizzard oyunseverlere bunun eksikliğini hiç hissettirmiyor. Oyunda pandaların üssü olarak bilinen Azeroth topraklarındaki Pandaria tam şirin bir Japon köyü olarak tasarlanmış. Çevre ve grafiklerin uyumu bu arazide çok rahat göze çarpıyor.
Mists of Pandaria’nın getirdiği en önemli yeniliklerden birisi karakterin yanında satın alınan ‘pet’lerin yane evcil hayvanların birbiri ile savaşabilecek olması. Bu hayvanlar artık aldıkları eğitim puanları ile güçlenebilecek ve savaşa uygun hale gelebilecekler.
Challenge modları karakterini üst ‘level’lara ulaştıran oyuncular için yeni bir alan gibi düşünülebilir. Zindan ve raid’leri ne kadar hızlı yapabildiğinizi gösterecek olan Challenge modları, bronz, gümüş veya altın madalyalarla oyuncuları ödüllendirliyor. Ayrıca bölgelere göre tablolar hazırlanarak diğer oyuncularla aranızdaki farkın görülmesini sağlayacak. World of Warcraft Mists of Pandaria’yı özetlemek gerekirse World of Warcraft Cataclysm’deki görsel değişim bu sefer oynanıştaki belli değişimler ile birlikte Horde – Alliance ateşini büyütecek gibi gözüküyor.

Blizzard’ın iPhone’u
Apple’ın iPhone’u nasıl şirketi dünyanın 1 numarası yapmayı başardı ise, Warcraft da Activision Blizzard’ı 13 milyar dolar ile piyasa değeri en yüksek oyun firması yapmayı başardı. Warcraft I, II ve III’ün yanı sıra son olarak 2004 yılında çıkan World of Warcraft serisi toplam olarak 14 milyon adet kopya satmayı başardı. Serinin geri kalan 6 eklenti paketi ise toplam 13 milyon sattı. Activision Blizzard Warcraft I’den beri sürekli gelen eklenti paketleri ile oyunun orijinalini bozmadan sürekli eklenen ‘ırk’lar ve haritalar ile oyunu canlı ve taze tutmayı başarıyor.

bigPara.com