Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali

Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali
Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali
Babacan: "Bu yıl başka vergi ayarlaması yok, ancak 2013 şartlarına göre bazı ilave adımlar olabilir"

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan , bu yıl için vergi ayarlamalarının hepsini yaptıklarını belirterek, “Bu yıl içerisinde atılacak başka bir adım yok, ancak 2013 yılının şartlarına göre bazı ilave adımlar olabilir” dedi.
Babacan, bir televizyon kanalında soruları yanıtladı.
Orta Vadeli Programı (OVP) hazırlarken, pek çok faktörü dikkate aldıklarını ifade eden Babacan, bazı çevrelerin OVP'deki büyüme rakamlarını düşük bulurken, bazı çevrelerin ise tam tersini söylediğini belirtti.
OVP'yi açıklayalı 3 gün olduğunu hatırlatan Babacan, hem uluslararası kuruluşların hem de uzmanların yorumlarının oldukça iyi olduğunu söyledi.
Babacan, bir soru üzerine, bu yıl vergi ayarlamalarının hepsini yaptıklarını, bu yıl içerisinde atılacak başka bir adımın olmadığını, ancak 2013 yılının şartlarına göre bazı ilave adımlar olabileceğini söyledi.
Attıkları ve atacakları adımları dikkate alarak enflasyon beklenti rakamlarını ortaya koyduklarına dikkati çeken Babacan, bu yılın enflasyon beklentisinin yüzde 7,4 olduğunu, bu rakamın içerisindeki yaklaşık 2 puanın son yapılan vergi ve fiyat ayarlamalarından geldiğini kaydetti. (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Ali Babacan

  ,

  Ankara

  ,

  Vergi