Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali

Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali
Babacan'dan 2013'e yeni zam sinyali
Babacan: "Bu yıl başka vergi ayarlaması yok, ancak 2013 şartlarına göre bazı ilave adımlar olabilir"

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan , bu yıl için vergi ayarlamalarının hepsini yaptıklarını belirterek, “Bu yıl içerisinde atılacak başka bir adım yok, ancak 2013 yılının şartlarına göre bazı ilave adımlar olabilir” dedi.
Babacan, bir televizyon kanalında soruları yanıtladı.
Orta Vadeli Programı (OVP) hazırlarken, pek çok faktörü dikkate aldıklarını ifade eden Babacan, bazı çevrelerin OVP'deki büyüme rakamlarını düşük bulurken, bazı çevrelerin ise tam tersini söylediğini belirtti.
OVP'yi açıklayalı 3 gün olduğunu hatırlatan Babacan, hem uluslararası kuruluşların hem de uzmanların yorumlarının oldukça iyi olduğunu söyledi.
Babacan, bir soru üzerine, bu yıl vergi ayarlamalarının hepsini yaptıklarını, bu yıl içerisinde atılacak başka bir adımın olmadığını, ancak 2013 yılının şartlarına göre bazı ilave adımlar olabileceğini söyledi.
Attıkları ve atacakları adımları dikkate alarak enflasyon beklenti rakamlarını ortaya koyduklarına dikkati çeken Babacan, bu yılın enflasyon beklentisinin yüzde 7,4 olduğunu, bu rakamın içerisindeki yaklaşık 2 puanın son yapılan vergi ve fiyat ayarlamalarından geldiğini kaydetti. (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Ali Babacan

  ,

  Ankara

  ,

  Vergi

  http://www.radikal.com.tr/110380911038095

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "2023-2071" - zırterenköy

  2023 ve 2071'de de vergi ayarlamaları olacak mı,"ilave adımlar" atmak gerekecek mi?..

  KAMUYU DÖRTTE BİRE İNDİRİN - HARAYDIN

  Kamu o kadar kendine gerekmeyen iş yapıyor, o kadar başkası adına ödememesi gereken fatura ödüyor ki elbette para yetmiyor sürekli zam yapıyor.Buna hakkınız yok.Kamu dörtte bire inmelidir. Yeni büyükşehir ve yeni il yasağı anayasaya konmalıdır.Nüfusu 500binden az olan büyükşehir ilçeleri birleşmeli, yeni il olmak için merkez nüfus 250bin, büyükşehir merkez ilçesi olmak için 500bin nüfus gerekli olmalıdır. Tüm lojmanlar sosyal konut kat karşılığı müteahhit ve kooperatiflere yüzde 30 50 ile devredilmelidir. 30//40//50//60m2 sosyal konutlar sırayla yeni evli ve tek çocuklu, 2//3//4 çocuklu ailelere ücretsiz tahsis edilmelidir.TOKİ yanına yüzde 10 teslim 10 yılda bitecek evi olmayan oturacak aidat ve kira ödeyecek yeni sistem getirilmelidir. Bulvar(12 şerit yol, tramvay ve metrosu olan kenarlarında 200m çizgi parkı olan alanlar 33 kat imara açılmalı ve mevcut imardaki kat farkı bulvar tramvay park metro yapımında kullanılmalıdır.Hastane ve okul dışında kamu binası yapmak 10 yıl yasak olmalıdır.Eğitim paralı olmalı para kredi şeklinde isteyene kamu tarafından ödenmeli ve çalışan gelirinin yüzde beşinden az olmamak üzere uzun süre taksitle geri ödemelidir.Emeki olanların yerine yüzde 25 ten fazla kamu personeli alımı yasaklanmalıdır.Yeni kamu kurumu icat edilmemelidir.Her ile üç tane sağlık otoritesi kuruldu.Eskiden bir sağlık müdürü vardı şimdi üç sağlık müdürü oldu.Böyle israfa para mı yeter.Kamu zam değil küçülerek ihtiyacını karşılamak zorunda.Gereksiz iş yapmayarak ihtiyacını karşılamak zorunda.Ben vergi rekortmeninin yada vergi kaçağı rekortmeninin yada kara para rekortmeniniz, kaçakçının,namussuzun üniversite harcını ödemek zorundamıyım ki kaldırdık her şeyi kamu ödeyecek diyorsunuz.5 kademe zenginlik sınıfladınız.En alt basamağın sigortasını ben ödüyorum, diğerlerinin yani zenginlerin çocuğunu niye ben okutuyorum.Nüfusun yüzde 99'u 11 yıl okumak zorunda olmalı, hepsi üniversite okumak zorunda değil ben niye okutuyorum zenginin çocuğunu, zengine kitap, tablet e kalemi niye ben alıyorum, size bunlar için zam yapma hakkı ve yetkisi vermiyorum ki, bu gasptır.

  . - karlıkayın

  "..neyse canım şunun şurasında çarşambaya ne kaldı.." sözü ne güzel oturuyor dimi bu komediye.bu ekonomik olmayan ekonomik yaptırımlar çok önceleri arjantin halkını meclisin önüne getirdi,şimdi ise ispanya halkını.vatana millete "hayırlı" olsun

  başarıya bakın - mister no

  sürekli zam yaparak ben de yönetirim bu ülkeyi, böbürlenip duruyorsunuz bir de. Gelmiş geçmiş hiçbir iktidardan farkınız yok, dedemler de zamlardan şikayet ederdi, şimdi de ben ediyorum, çocuklarım da edecek. Siz sadece kendi kasalarınızı doldurmak için iktidar oluyorsunuz, vatandaşa bir faydanız yok.

  Duyurulur.. - anlaşılmak

  sn: bakan duyurulur 2012 zaten bitmekte; hani yapmışken(2013 zamları) onları da şimdi yapsanız, bizde mutluluğumuza mutluluk katsak..ne dersiniz hııı..olur mu?