Babacan'dan Bank Asya ve dolar açıklaması

Babacan'dan Bank Asya ve dolar açıklaması
Babacan'dan Bank Asya ve dolar açıklaması
Bank Asya'yla ilgili olarak da konuşan Babacan, "Bank Asya'da ortaklar ile ilgili bilgiler süresi içinde verilmedi, bilgiler geldikten sonra BDDK'nın değerlendirme süreci başlayacak ve BDDK nihai bir karar verecek" değerlendirmesinde bulundu. Dolardaki yükselişle ilgi de konuşan Babacan "Hükümetin kur hedefi yok, telaffuz edilen kurlar bakanların şahsi görüşleridir" dedi.

RADİKAL-Başbakan Yardıcısı Ali Babacan TRT Haber 'de soruları yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yükselen dolar kuruyla ilgili olarak, “Hükümetin kur hedefi yok, telaffuz edilen kurlar bakanların şahsi görüşleridir” dedi. “Kurlarla ilgili bir iletişim olacaksa bunun Merkez Bankası tarafından yapılmasını önemli görüyoruz” diyen Babacan, “Merkez Bankası bütün eleştirileri dinleyip değerlendiriyor, bugünden PPK’nın ne şekilde karar vereceği konusunda yorumda bulunmayız” diye konuştu.

BANK ASYA HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

Bank Asya'yla ilgili olarak da konuşan Babacan, "Bank Asya'da ortaklar ile ilgili bilgiler süresi içinde verilmedi, bilgiler geldikten sonra BDDK'nın değerlendirme süreci başlayacak ve BDDK nihai bir karar verecek" değerlendirmesinde bulundu.

ERDEM BAŞÇI'NIN TAŞINMASI

Merkez Bankası Erdem Başçı'nın lojmanından taşınmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Merkez Bankası Başkanı’nın oturduğu bir villa var Oran’da Erdem Başçı orayı hiç kullanmadı. Başçı Başkan Yardımcısı’yken oturduğu dairede oturmayı tercih etti" dedi. Babacan ayrıca Erdem Başçı'nın çocuklarının okuluna yakın olmasından dolayı taşındığı evinin de kirasını kendi cebinden ödediğini belirtti. 


REUTERS

bigPara.com