Babacan'dan otomotiv grevi açıklaması: Zamanlaması biraz manidar

Babacan'dan otomotiv grevi açıklaması: Zamanlaması biraz manidar
Babacan'dan otomotiv grevi açıklaması: Zamanlaması biraz manidar
Bir televizyonun canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan otomotiv greviyle ilgili olarak,"Eylemin zamanlaması biraz manidar" diye konuştu.

RADİKAL- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Habertürk canlı yayınında konuştu. Otomotiv greviyle ilgili açıklamalarda bulunan Babacan,  “Eylemin zamanlaması biraz manidar” diye konuştu. İlgili bakanların taraflarla görüştüğünü söyleyen Babacan'ın şunları söyledi: "Otomotiv sektöründeki sorun şirketler ve sendikalar arasındaki konu. İlgili bakanlar tüm taraflar ile görüşüyorlar. Önümüzdeki günlerde çözüleceğini düşünüyorum.Eylemin zamanlaması biraz manidar. İşgücü piyasasında reform gereken hususlar var. İşçi haklarını korurken, rekabet gücünü de koruyacak dengeyi bulmak gerekiyor.İdeolojiden arındırılmış bir işgücü piyasası oluşturmamız gerekiyor."

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/136186813618682

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Manidar - surrealist_tr

  Üç yıllık tis,haklarda geri gidiş,enflasyon yüksek,döviz almış başını gidiyor,patates beş lira,asgari ücret 945 tl.Zamanlama tabiiki manidar.İşçi-emekçi,emekli,köylü sürünüyor.İlk defa en zengin %1'in serveti %50'yi geçmiş.%1 tüm servetin %52'sine sahip.%99'u, %48'i paylaşıyor.Bıraktığınız tablo bu.Sorumluluğu almak yerine yine dışardan suçlu arıyorsunuz.

  Sendemi - Canbaba68

  Sende mi Bürütüs! Çizdirdin karizmayı sonunda Babacan. Bu zaman manidarlığı ne zaman son bulacak hangi zamanda olmasını isterdin veya hangi zamanda olmasaydı manidar olmayacaktı merak ediyorum.