Babayiğitler çıktı meydane!

Babayiğitler çıktı meydane!
Babayiğitler çıktı meydane!
Bakan Çağlayan, yerli otomobil üretimi ile ilgili, "Şu anda öyle bir babayiğit yok falan demiştik. Şimdi 1-2 tane babayiğitle görüşmeye başladık" dedi.

ANKARA - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yerli otomobil üretimi ile ilgili, “Şu anda öyle bir babayiğit yok falan demiştik. Şimdi 1-2 tane babayiğitle görüşmeye başladık” dedi.
CNN Türk'te açıklamalar yapan Çağlayan, yerli otomobil üretimine ilişkin bir soru üzerine, “Şu anda öyle bir babayiğit yok falan demiştik. Şimdi 1-2 tane babayiğitle görüşmeye başladık” diye konuştu.
Firmaların ismi hakkında bilgi vermeyen Çağlayan, firmaların yurt içinden mi yoksa yurt dışından mı olduğuyla ilgili soruya, “Dışarıdan, ama Türkiye 'de de olan bir şey. İki gün evvel bu konu üzerinde önemli bir görüş alışverişinde bulunduk. Ne beklediklerini, ne istediklerini anlattılar ve bizim bu konuda taleplerimizin ne olduğunu ifade ettik. Önümüzdeki günlerde birkaç kez daha görüşeceğiz. Ümit ediyorum ki, inşallah şu anda benim bire bir yapmış olduğum görüşme bu. Herhalde iyi bir seviyeye gelecek, çok kısa birkaç gün önce” yanıtını verdi.
Çağlayan, görüşmelerin sonucundan umutlu olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine de “Babayiğit yavaş yavaş çıkacak. Şu anda babayiğit adayı var, namzetleri var, onlarla görüşüyoruz. İnşallah bu konuda Sayın Başbakanımızın Türk sanayisi, Türk ekonomisi adına yapmış olduğu bu çağrı inşallah yerini bulacak. Bekleyin bakalım, ümit ederim inşallah güzel bir haber gelecektir” dedi. (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110769911076991

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yerli otomobil için yurtdışından mı teklif gelmiş? - tsu the basa

  Muhteşem komediye devam. Yerli otomobili yurtdışından birilerine Türkiye'de mi ürettireceğiz? E bunun neresi yerli olacak? parçalar burada üretilecekse e zaten Türkiye'de üretilen birçok modelin %50-60'ı Türkiye'de üretiliyor. Şu anda bir otomobiln %100'ü Almanya'da bile üretilmiyor. Motor İspanya'dan jantlar Türkiye'den, pistonlar Avurturya'dan, şasi parçaları Fransa'dan, işletim sistemi italyadan geliyor de birleştiriliyor. Yani şu anda zaten %100 yerli bir otomobili tasarlayıp know-how'a sahip olup ar-ge ile geliştiril de montaj etmek mümkün değil ekonomik de değil. E bari Yerli bir markamız olsun deniyorsa o zaman ne diye yabancı firmalarla görüşülüyor? Çünkü hükümetin derdi yerli oto vs değil sadece göz boyamak...