Bahamaların panjurunu İzmirli As-El takıyor

İzmir'in Asansör semtinde küçük bir atölyede panjur üreterek yola çıkan As-El Yapı, bugün Bahama Adaları'ndan Libya'ya kadar 12 ülkeye ihracat yapıyor

İZMİR - Panjur üretimine 33 yıl önce İzmir’in Asansör semtinde küçük bir atölyede başlayan As-El Yapı, Bahama Adaları’ndan Avrupa ve Ortadoğu’ya ihracat yapan bir şirkete dönüştü.
Şirket, 72 çalışanıyla 24 saat kesintisiz üretimini gerçekleştirdiği CE belgeli ve uluslararası standartlardaki yapı malzemelerini 12 ülkeye satıyor. As-El Yapı Market AŞ’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Bayır, 1978 yılında küçük bir atölyede panjur üretmeye başladığını, aradan geçen 33 yıl sonunda geldiği noktada gökdelen tarzı binaların tüm cam cephe ve silikon giydirmelerini ve kompozit ürünlerini ürettiklerini söyledi.
Yaptığı işi ‘binalara kimlik kazandırıyoruz’ şeklinde özetleyen Bayır, şirketin Sasalı’daki fabrikasında ve Karabağlar’daki atölyesinde dış cephe giydirme malzemeleri, PVC profil, balkon korkulukları, kupeste, motorlu panjur, kamelya gibi 1000’in üzerinde kalemde üretim gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Karabağlar’da 500 bin dolarlık yatırımla 3 bin 600 metrekarelik bir show-room’u hizmete açmaya hazırlandıklarını belirten Bayır, krizden çıkışta böyle bir yatırım yapmasının nedenini “Hep krizlerde bu tip ataklar yapıyorum. Büyümek için emekleyerek, tırnaklarınızla bir yere geldiyseniz, bu tip zamanlarda öne çıkmak daha doğru” sözleriyle açıkladı.

Satışları artıyor
Tacettin Bayır, profil üretim fabrikasından aralarında Bahama Adaları, Libya , Arabistan, Suriye, Irak, Rusya, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Belçika ’nın bulunduğu 12’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti. Bayır, “Bunlardan en çarpıcı olanı Bahama Adaları, çünkü ABD’den ithalat yapan bir ülkeye PVC çit ihracatı yapıyoruz. Dört tarafı deniz olduğu için suya, tuza, korozyona dayanıklı ürün olması lazım” dedi. Yıllık ihracatın 4 milyon doların üzerinde olduğunu aktaran Bayır, bunu artıracaklarını söyledi.  (aa)


    ETİKETLER:

    Belçika

    ,

    Libya