Bakan Şimşek: Ali Türktan benimle görüşmek istedi, kabul etmedim

Bakan Şimşek: Ali Türktan benimle görüşmek istedi, kabul etmedim
Bakan Şimşek: Ali Türktan benimle görüşmek istedi, kabul etmedim

Şimşek: TBMM?de görüşmek istedi.

ANKARA - Varlık Barışı kapsamında Türkiye’ye 5.5 milyar TL’sini getirmek isteyen ancak belirlenen süre içerisinde bu parayı getiremediği için Maliye’nin peşine düştüğü Ali Türkan nedeniyle uygulamada uzatıma gidileceği iddialarına Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yanıt geldi. Şimşek, Ali Türkan’ın kendisi ile TBMM’de ayaküstü görüşmek istediğini, ancak kabul etmediğini açıkladı.
Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı gazetelerde yer alan ‘Ali Türkan’ın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesinin ardından Varlık Barışı’nın süresi uzatılıyor’” şeklindeki yorumların ‘asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı’ belirtildi.
Açıklamada, şöyle denildi: “Ali Türkan, 20 Mayıs 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Maliye Bakanlığı tasarısının görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyon toplantısı öncesinde Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek ile ayak üstü görüşmek istemiş, ancak bu girişimi de başarılı olmamıştır.
Varlık Barışı uygulaması hükümetimizin aldığı karardır. Varlık Barışı süresinin uzatılmasına yine hükümetimiz karar verecektir. Bu çerçevede Varlık Barışı uygulamasının sadece bugün çeşitli haberlerde adı geçen şahısa ya da şahıslara indirgenmesi ve bu şekilde yapılan yorumlar tamamen asılsızdır. Mesnetsizdir.” (Radikal)