Bakan Şimşek: Ben de Kürdüm, Maliye Bakanıyım...

Bakan Şimşek: Ben de Kürdüm, Maliye Bakanıyım...
Bakan Şimşek: Ben de Kürdüm, Maliye Bakanıyım...
Finans Zirvesi'nde konuşan Mehmet Şimşek, "İstanbul en büyük Kürt kentidir. Ben de Kürdüm, Maliye Bakanıyım. Biz sorunlarımızı demokrasi ile çözeriz" dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kürdüm, Maliye Bakanıyım, bu güzel ülkeme bu hizmeti yapıyor olmam, fırsat eşitliği ile Türkiye 'yi diğer ülkelerden ayırıyor. Çözüm süreci istismar edilmeseydi çok önemli bir adımdı" dedi.

İstanbul 'da düzenlenen Finans Zirvesi'nde konuşan Şimşek, Türkiye kendi sorunlarını demokrasiyle çözeceğini, başka türlü bir çözümün de olamayacağını vurguladı. Şimşek, "Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra sınırlar kalktı. Türkiye mutlaka ama mutlaka terörizmi dize getirecektir ama bu uzun zaman olacak. -İstanbul en fazla Kürt'ün yaşadığı şehirdir" diye konuştu.

Şimşek konuşmasında şunları söyledi: "Gelişmekte olan ülkelerin hızlı büyüme dönemi en azından yakın gelecek için sona erdi. Sadece Türkiye’de değil gelişmekte olan ülkelerde ilave yapısal reform ihtiyacı var ama siyasi belirsizlik engel oluyor. Emtia fiyatlarındaki düşüş, dolardaki güçlenme, jeopolitik gerginlikler gelişmekte olan ülkeler için sorun yaratıyor. Bunları sınırlamanın bir tek yolu var, reformlara güçlü şekilde sarılmak." (www.hurriyet.com.tr)

bigPara.com