Bakandan SSK savunması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'nın şişirilen faturaların mağduru olduğunu belirtti ve "İnsan hem dayak yiyip hem de suçlu olmaz" dedi.

ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'nın şişirilen faturaların mağduru olduğunu belirtti ve "İnsan hem dayak yiyip hem de suçlu olmaz" dedi. Başesgioğlu, AKP'nin Meclis Grubu toplantısı öncesinde bir yaşındaki çocuklara gebelik testi yapılmış gibi gösterilen faturayı anımsatan gazetecilerin şişirilen faturalarla ilgili sorularını yanıtladı.
Yapılan muayene ve tedavilerde bazen kasıtlı bazen kasıtsız olarak faturalarda usulsüzlük yapıldığını kendilerinin de belirlediklerini ve bu faturaları geri çevirdiklerini belirten Başesgioğlu, hiçbir kuruluşun, hak etmediği faturadan dolayı kuruma ödeme yaptıramayacağını vurguladı.
TBMM gündeminde bulunan genel sağlık sigortası yasa tasarısındaki düzenlemenin hayata geçirilmesinden sonra, kontrollerin bilgi işlem teknolojilerine dayalı olarak sıkı biçimde yapılacağına dikkat çeken Başesgioğlu, "Bu işler sanki SSK'da yapılmış gibi algılanıyor. Aslında bu işin mağduru SSK... İnsan hem sopa yiyip hem de suçlu olmaz. Burada dolandırılmaya çalışılan SSK'dır, korumamız gereken de SSK'dır. SSK ile Sağlık Bakanlığı'nı karıştırmamak lazım" diye konuştu.