Bakandan vatandaşa: Zamlı faturayı ödemeyin

Bakandan vatandaşa: Zamlı faturayı ödemeyin
Bakandan vatandaşa: Zamlı faturayı ödemeyin
Belçika'da hükümetin doğalgaz fiyatlarını yıl sonuna kadar sabitleme girişimine dağıtım şirketlerinin zamla karşılık vermesi üzerine, Ekonomi Bakanı Johan Vande Lanotte, halka "faturalarınızı reddedin ve ödemeyin" çağrısında bulundu

BRÜKSEL - Basına yaptığı açıklamada, hükümetin gaz fiyatlarını 9 aylığına sabitleyen kararname çıkarıldığı gün dağıtım firmalarının yüzde 5 civarında zam kararı almasının "yasadışı" olduğunu belirten Lanotte, "Eğer haklıysak ya da parlamento haklı olduğumuzu teyit ederse bu (zamlı) faturalar ödenmemeli, eğer ödendiyse geri iade edilmeli" dedi.

Enerjiden sorumlu Devlet Bakanı Melchior Wathelet de gaz zamlarını donduran kararnamenin geçerliliğini güvence altına almak için tüm yasal imkanları kullanacaklarını söyledi.

Bazı hukukçular, hükümet kararnamesinin yürürlüğe girdiği 1 Nisan'da zam kararı alan dağıtım şirketleri Electrabel ve Limunus'un yasadaki boşluklardan faydalandığını ve anlaşmazlığın mahkemelerde çözümleneceğini savunuyor. (aa)bigPara.com

  ETİKETLER:

  zam

  ,

  Hükümet

  http://www.radikal.com.tr/108413510841358

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Filistinlilerin bulduğundan daha büyük bir maden bulduk. - vemerald

  Filistinliler ve az gelişmiş müslüman ülke halkları büyük kurtarıcı devlet adamı olan başbakanımızı kurtarıcı diye benimsemişlerdi. Sonunda, büyük kurtarıcı ve devlet adamı olan başbakanımızın yaptığı icraatlardan bizi kurtaracak olan bir altın madeni bulduk galiba.Johan Vande Lanotte, Johan Vande Lanotte,Johan Vande Lanotte...........

  buddy - buster

  Bu da Bakan,yüzünde cıvık bir tebessümle ''daha fazla zam yapmamız lazımdı ama '' diye lafa başlayıp niçin diğer ülkelerde doğal gaz fiyatları düşerken bizde yükseldiğini açıklamayan adam da bakan.Tabii artıkhiç bir şeyi sorgulamayan her şey Allahtan diyen duyarlı(!) halkımıza söylenecek laf da yok.

  onlarla farkımız. - svmhnm

  belçikada bakan halka hizmet için görevinin başında. bizde ise tam tersi halk, hizmet için bakanın emrinde. aramızdaki fark bu işte.

  cık cık cık...çok ayıp..:) - Filiz Balcı Ulusoy

  Kötü örnek olmayın kardeşim bize,yeni güncellendik zaten en dikinden giren teğetlerle.Şimdi sokağa dökeceksiniz bizi,coplanacaz,gazlanacaz,o da yetmeyecek plisi darp ettik diye suçlayacaklar.Siz nasıl hükümetsiniz,yoksa siz de Ergenekoncu musunuz ?

  ONE MİNUTEN - pispor

  Şu belçika ne diyor "one minuten"haydi varsa yüreğiniz belçika gibi sizde deyin sıkar değilmi.

  vay pis gavur gomonis servet düşmanı hökümet. - ertanöngür

  Bunlar gomonis, pis gavur, devlet düşmanı, servet düşmanı, tez hepisinin başı vurula (duvara tabii Yok mu bilenbiri hemen ticaretin kutsallığıyla ilgil, bir hadis, vs birşeyler döktürecek olan. İşte müslüman olup dini devlet işlerine alet etmezsen böyle olur, oranın özel sektörü işi bilmiyor. Hemen milleti müslüman yapsınlar. Hıristiyan geçmiş bunları çoktan, din yoluyla onları uyutamazlar. Onlar da yeni dinler uydurmaya çalışıyor gerçi, kuantum, enerji, reiki, vs.

  Bakan var Bakan var - Hakan Aslantürk

  sezon sonunda bu bakanı bonservisi ile birlikte transfer edebilir miyiz acaba? biz halk olarak kendi aramızda para toplar, neyse masrafı öderiz.