Bakkallar Tekel için hazır

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, 18 Şubat'ta ihaleye çıkacak Tekel'in sigara fabrikalarına talip olduklarını belirterek, 2 yerli, 1 de yabancı firma ile konsorsiyum görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

ANKARA - Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, 18 Şubat'ta ihaleye çıkacak Tekel'in sigara fabrikalarına talip olduklarını belirterek, 2 yerli, 1 de yabancı firma ile konsorsiyum görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.
Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, federasyon olarak hazırlığı tamamladıklarını ve ihale konusunda iddialı olduklarını kaydetti. Tekel ürünlerini, 7 yıldır kendilerinin sattığına işaret eden Palandöken, "Bu bizim işimiz. Ürün kalitesini yükselterek, çeşidi ve iç piyasa payını artırmak ve dış piyasalara güçlü girecek bir Tekel yaratmak arzusundayız" dedi.
Tekel'in, yarım milyonu aşan üretici, 30 bini aşan çalışanı ile 285 bin noktada satışını sağlayan esnafın malı olduğunu savunan Palandöken, Tekel ürünlerinin ihmal nedeniyle yabancı emsalleri karşısında rekabet edemez hale getirildiğini iddia etti. Palandöken, bu yüzden üretici-çalışan ve pazarlayanları temsil eden kuruluşları da içine alan bir konsorsiyum oluşturmak üzere olduklarını vurguladı.