Balığı, sanayiciliğe tercih etti, kazandı

Ekonomik krizler nedeniyle plastik alanındaki yatırımlarından umduğunu bulamayan Gözde Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Çeker, hobisi olan balığa yatırım yaptı, sanayicilikten kazanamadığını bu alanda kazanmaya başladı.

İSTANBUL - Ekonomik krizler nedeniyle plastik alanındaki yatırımlarından umduğunu bulamayan Gözde Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Çeker, hobisi olan balığa yatırım yaptı, sanayicilikten kazanamadığını bu alanda kazanmaya başladı. Yeşilköy Balıkçısı adıyla ilk restoranını açan Çeker, gördüğü ilgi karşısında restoran sayısını artırarak bir zincir haline getirmeyi planlarken, sanayiciliği hobi olarak yapmaya başladı. Yaklaşık beş ay önce açılan Yeşilköy Balıkçısı'ndan ilk aşamada Anadolu Yakası'nda ve Bodrum'da açmayı planladıklarını söyleyen Çeker, "Yeşilköy Balıkçısı'nı zincir haline getireceğiz" diye konuştu.
Bir makineyle kuruldu
Her gece balık restoranında yemek yemeyi sevdiği için böyle bir işin kendisine çok cazip geldiğini belirten Çeker, "Başka bir yere gideceğime şimdi kendi restoranımda zaman geçiriyorum hem de bu işten para kazanıyorum" dedi. Çeker, balık restoranı sahibi olmanın yanı sıra aynı zamanda 30 yıllık da sanayici. Beylikdüzü'ndeki fabrikasında ayda 600 ton kapasiteyle sanayi ambalajı üreten Erbil Çeker, sanayiciliğe sıfırdan başlamış. Gözde Plastik'i 17 yıl önce bir makineyle kurduğunu vurgulayan Çeker, "Şu anda 80 kişinin çalıştığı bir tesis haline geldi. Ama arada da birkaç kez ticarette battım" açıklamasını yaptı.