Balık istifi gözaltında 19 kadına sınır dışı

Bar ve gece kulüplerinde çalıştırıldıkları gerekçesiyle İzmir'de gözaltına alındıktan sonra 'balık istifi' nezarethaneye konulan 89 yabancı kadından 19'u ifadelerinde konsomatrislik yaptıklarını kabul etti.

İZMİR - Bar ve gece kulüplerinde çalıştırıldıkları gerekçesiyle İzmir'de gözaltına alındıktan sonra 'balık istifi' nezarethaneye konulan 89 yabancı kadından 19'u ifadelerinde konsomatrislik yaptıklarını kabul etti. Konsomatrislik yaptığını kabul eden kadınlar sınır dışı edilecek.
Yabancılar Şubesi'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Yeşilçay, Belarus, Ukrayna, Rusya ve Moldavyalı 89 kadının gözaltına alınmadığını 'idari işlem' nedeniyle 'misafirleri' olduklarını söyledi. Polis, geçen cuma İzmir Valiliği'nin emriyle Basmane'deki eğlence yerlerine baskın yapmıştı. Gözaltına alınan kadınlar İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün altındaki Yabancılar Şubesi'ne ait küçük nezarethaneye konulmuştu. Kadınlar bulundukları zor koşulu cep telefonuyla fotoğraflayıp avukatlarına göndermiş ve yardım istemişti.