Balıkçıların korkusu boşunaymış

Balıkçıların korkusu boşunaymış
Balıkçıların korkusu boşunaymış
Avlanma derinliğinin artırılmasını protesto için denize açılmayan ve 'vatandaş balığı pahalı yer' diyerek halk desteği arayan balıkçılar denize açılınca işin gerçeği ortaya çıktı. Palamut birkaç saatte 7,5 liraya indi.

İSTANBUL - İstanbullu balıkçıların, bu gece “Vira Bismillah” diyerek denize açılıp dolu kasalarla dönmesiyle Kumkapı'daki balıkçılarda, hamsinin kilo fiyatı 5, palamudun tane fiyatı da 7,5 liraya kadar geriledi.

Balıkçı esnafı denizden tezgaha düşen taze balıkla birlikte tüketicilerin balığa yönelmesini bekliyor.

Balık satıcısı Ayhan Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balıkçıların eylemlerini sonlandırmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ateş, eylem nedeniyle 2-3 gün yapamadıklarını belirterek, “Balık almaya gelen vatandaşlar taze balık göremeyince alamadan döndü. Balıkçıları da kötülemek istemiyorum. Onlar da bakanlık da haklı. Eylemin bitmesiyle ilk günden tezgahlar balıkla doldu. İnşallah daha da ucuzlayacak, çok bereketli olacak. İstanbullular bol bol balık yiyecekler” diye konuştu.

Balık satıcısı Erol Mutlutürk de sezonun bereketli başladığını ifade ederek, “Halkımız bu sene bol bol palamut, hamsi yiyecek” dedi.

Hem balıkçılık yapan, hem de balık satış tezgahı bulunan Coşkun Arslan ise “Zarar görmeme rağmen düzenlemeleri destekliyorum. Şimdi sıkıntı çekeceğiz ama sonraki yıllarda bol balık yiyeceğiz. Bu sıkıntının sonu ferahlıktır” ifadelerini kullandı. (aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Palamut

  ,

  Gece

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  dolu

  ,

  Hamsi

  http://www.radikal.com.tr/109920910992092

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  keşke - teres

  Keşke o kadar atıp tutan (balık dışında tabi) "bunlar bizi aç, işsiz bırakmak istiyor." diyen balıkçılar biraz daha karakterli olsaydı da hiç avlanmasaydı. Biz böyle iyiydik. Umarım geçmiş hataların bir telafisi olur.

  Sıkıntının Sonu Ferahlık. - Clear

  Bize ters düşen bir sözdür bu "sıkıntının sonu ferahlık",biz daha çok son kelimeyi severiz,ilk kelimeden de hep tırsarız.İsteriz ki hep ferahlık,hep ferahlık,hiç boşa yok.İyi de bu,gerçeğe uygun değil.Siz hiç,ekmeden ürün alınan tarla gördünüzmü? Ama gel gör ki o ego yok mu,o ego? Sıkıntı deyince tırsar,ferahlık deyince atlar.