Bank Asya'nın yönetim kuruluna dokuz kişi atandı

Bank Asya'nın yönetim kuruluna dokuz kişi atandı
Bank Asya'nın yönetim kuruluna dokuz kişi atandı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Bank Asya yönetimine 9 kişi atadı. TMSF Başkan Yardımcısı Mehmet Ali İslamoğlu bankanın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

RADİKAL-Bank Asya yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) geçmesinin ardından bankanın yönetim kuruluna dokuz kişi atandı. Bank Asya'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Bankamız Yönetim Kurulu üyeliklerine; Mehmet Ali İslamoğlu Yönetim Kurulu Başkanı, Aydın Gündoğdu Genel Müdür Vekili, Mehmet Ali Gökçe, Bedri Sayın, Abdullah Güzeldülger, İsmail Güler, Ahmet Mutlu, İdris Turan İlter ve Zülfikar Kanberoğlu ise Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla atanmıştır" denildi

GÖREVDEN ALINAN YÖNETİCİLER

Yeni yönetimin göreve gelmesi ile birlikte, yönetimden alınan 9 isim ise şunlardan oluşuyordu: Erhan Birgili, Ahmet Beyaz (Genel Müdür) Ali Çelik, Av. Mehmet Uruç, İzzet Akyar, Metin Pehlivan, Zafer Ertan, Mehmet Fatih Tuzlakoğlu ve Yusuf Çilkoparan… Hesap maliye hesap uzmanı kökenli Çilkoparan ve Tuzlakoğlu geçtiğimiz 24 Ocak’da Bank Asya yönetimine girmişlerdi.

İSTANBUL/DHA

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/128626212862622

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kankiliginiz bitmeseydi - rafet AKSARI

  Baş tacı ettiğiniz dönemler devam etseydi yine el konulur muydu? Bırakın saçmalığı utanıyorum bu ülkede yaşamaktan.

  Oyun içinde oyun - user771112

  Disardan onca desenformasyona ragmen batiramadiklari bankayi simdi iceriye atadiklari adamlari araciligi ile soyup batiracaklar.Oh olsun cemaate hak ettiydi diyen tipler bence ilkel akilsiz ve dunyadan haberleri yok./Artik diktator emri ile banka batirliyorsa yarin senin arsana evinede el konabilir.Sebebsiz yere iceri atilabilir makul suphe ile ttuklanabilirsin.Ulke 1 yilda taninamaz hale geldi.Kimse malindan ve canindan artik emin degil.