Bank Asya'ya 325 milyon dolar kredi

Bank Asya'ya 325 milyon dolar kredi
Bank Asya'ya 325 milyon dolar kredi
Bank Asya, 17 ülkeden 28 bankanın katılımıyla uluslararası piyasalardan 325 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu sağladı

 Sendikasyon kredisinin imza töreninde konuşan Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, düzenleyici bankalarla birlikte 200 milyon dolar için piyasaya çıkılmasına rağmen, uluslararası piyasalardan yaklaşık iki kat talep geldiğini söyledi. 201 milyon dolar ve 96.5 milyon euroluk dilimler halinde gerçekleşen 1 yıl vadeli işleminin kâr payı Libor/Euribor + yüzde 2 oldu. Kredi ABC Islamic Bank, Emirates NBD Bank, National Bank of Abu Dhabi, Noor Islamic Bank ve Standard Chartered Bank liderliğinde alındı. Sağlanan murabaha sendikasyonunun tamamını reel sektörün finansmanında kullanacaklarını ifade eden Çelik, “İmzaladığımız bu anlaşmayla, Bank Asya olarak, dördüncü kez murabaha sendikasyonu temin ediyoruz. Murabaha sendikasyonu ile ekonomiye kazandırdığımız kaynak tutarı 1 milyar doları aştı” dedi.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Asya

  ,

  Kredi

  ,

  kaynak

  http://www.radikal.com.tr/108548710854871

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kâr payı!! - testereci

  Daha kullandırılmayan kredinin "kâr payı" nasıl oluyorsa Libor2 imiş...Libor ise "London İnterbank Offered Rate" in kısaltılmışı!!! Yani Londra piyasasındaki bankalararası işlemlerdeki "FAİZ" demek oluyor..Murabaha diyerek faizden vazgeçilmiyor ama, böyle göstermek alanın ve verenin işine geldiği için böyle nitelendiriliyor...Görüntüyü kurtarırsınız belki, ama faize haram diyorsanız günahtan zor sıyırırsınız!!!