'Bankacılığın her alanında lider oluruz'

Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, Yapı Kredi Bankası ile Koçbank'ın birleşmesinin Koç Topluluğu'nu kısa sürede bankacılığın tüm alanlarında liderliğe doğru taşıyacağını kaydetti.

İSTANBUL - Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, Yapı Kredi Bankası ile Koçbank'ın birleşmesinin Koç Topluluğu'nu kısa sürede bankacılığın tüm alanlarında liderliğe doğru taşıyacağını kaydetti.
Özaydınlı, faaliyet raporunda yer alan değerlendirmesinde şunları söyledi: "Dört rafinerisi, petrokimya tesisleri ve deniz ulaşımı şirketleriyle Tüpraş, Türkiye'nin en büyük sanayi şirketidir. Koç Topluluğu ile Tüpraş daha da büyüyecek, kârını artıracaktır. Tüpraş'ta öncelikle başlanmış olan yatırımların devam etmesi, çevre yatırımı yapılması, Batman Rafinerisi'nin ürün kalitesinin iyileştirilmesi, kapasite kullanımının artırılması ve yeni rafineri yatırımı vardır. Amacımız Tüpraş'ı Avrupa çapında bir oyuncu yapmaktır."
Özaydınlı, topluluğun üç önemli sektörde büyük satın almalara imza atarken, diğer sektörlerinin de planlanmış organik büyümeyle toplam büyüme ve kârlılıklarına önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. Özaydınlı, Tansaş ve Migros'un birleşmesi sonucu sağlanacak verimliliğin kazandırdığı ivmeyle, bu yıl yurtiçinde 70 yeni mağaza açacaklarını kaydetti. Faaliyet raporuna göre, holdingin istihdamı geçen yıl 22 bin 413 kişi artarak 2005 yılı sonunda 81 bin 926 kişi oldu.