'Bankacılıktan çıkmıyoruz'

Bankacılık sektöründen şimdilik tamamen çıkmayı düşünmediklerini söyleyen Zorlu Holding ve Denizbank Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, bir Yunan bankasının Finansbank'ın hisselerini almasını ise "Ne güzel...

MANİSA - Bankacılık sektöründen şimdilik tamamen çıkmayı düşünmediklerini söyleyen Zorlu Holding ve Denizbank Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, bir Yunan bankasının Finansbank'ın hisselerini almasını ise "Ne güzel... Toplumlar arasında dostluğu böyle kurarsınız. Bizde gidip oraya yatırım yapmalıyız" diye değerlendirdi.
Vestel City'nin tanıtımı ve Vestel Beyaz'ın halka arzına ilişkin bilgi vermek için Manisa'da basınla bir araya gelen Zorlu soruları yanıtladı. İştirakleri arasındaki Denizbank'ın yabancı ortaklık ve hisse satışı için düğmeye basan Zorlu Grubu'nun başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Finansbank'ın özsermayesinin beş katı fiyata satışını mutluluk verici bulduğunu ifade etti.
Türkiye'de politik istikrarın sağlandığına dikkat çeken Zorlu, "Yabancılar için istikrar önemli. İstikrar sağlanınca herşeyin fiyatı da yerine oturuyor. Bankacılıkta bakın fiyatlar nereden nereye geldi. Ülkeye güven sağlanmazsa bana da güven olmaz" dedi. Türkiye'de istihdamın büyük sorun olduğunu vurgulayan Zorlu, hergün eş dosttan 10-15 kişinin CV'sinin geldiğini söyledi.
Vestel'e Avrupa'dan yoğun ilgi
Bu arada deneme üretimi yapılan Vestel notebook'ların ise mayıs ayında iç ve dış piyasaya satılacağı açıklandı.
Hisselerinin yüzde 27,37'si 3,12-3,78 YTL'den halka arzedilen Vestel Beyaz'a yerli ve yabancıların yoğun ilgi gösterdiği belirtildi. Avrupa tanıtımının tamamlandığını söyleyen Zorlu, yarın ABD'ye geçileceğini söyledi.