Barcelo Türkiye'yi sevdi, otelleri artıracak

İspanyol otel zincirlerinden Barcelo Group, Türkiye'deki yatırımlarını artırmayı planlıyor. Geçen nisan ayında Barcelo Eresin Topkapı Oteli'nin işletmesini devralan grup, Türkiye'deki otel sayısını iki yıl içinde beşe çıkarmayı hedefliyor.

İSTANBUL - İspanyol otel zincirlerinden Barcelo Group, Türkiye'deki yatırımlarını artırmayı planlıyor. Geçen nisan ayında Barcelo Eresin Topkapı Oteli'nin işletmesini devralan grup, Türkiye'deki otel sayısını iki yıl içinde beşe çıkarmayı hedefliyor. Barcelo Eresin Topkapı Genel Müdürü Enrique Acrich Ecker, Türkiye'de de genişlemeyi hedeflediklerini vurgulayarak bu genişlemeyi, mevcut otelleri kiralayarak ya da işletme anlaşmaları imzalayarak gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
Ecker, Avrupa'ya yakın uçuş mesafesi, AB adaylığı süreci ile artması düşünülen ekonomik ve siyasi istikrar ile buna bağlı olarak kültürel, ekonomik ve politik alışveriş imkânlarının, Türkiye'nin avantajları olduğunu kaydetti. Ecker, grubun Türkiye'deki büyüme hedeflerinden bahsederken de, geçen yıl işletmesini devraldıkları Barcelo Eresin Topkapı'nın kârlılığından mutlu olduklarını hatırlatarak, "Çünkü geldiğimiz yıl itibarıyla Türkiye turizminde büyük bir artış oldu. 12 senelik bir anlaşma imzaladık. Tabii güzel ve kötü günlerimiz olacak" diye konuştu. Bodrum'da işlettikleri otellerin kontratlarının bu yıl biteceğini kaydeden Ecker, "Türkiye'deki işlettiğimiz otel sayısını iki yıl içerisinde beşe çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
Ecker, şehir otelleri için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde, resortlar için de Kemer, Belek, Marmaris ve Bodrum üzerinde durulduğunu ifade etti.