Barcelona da üzgün

Barcelona da üzgün
Barcelona da üzgün
THY'deki işten atmalara ilişkin THY'nin sponsor olduğu Barcelona Futbol Kulübü'ne mail yazan eğitimcilere cevap gecikmedi: Çok üzüldük.
Haber: CAN GÜLERYÜZLÜ / Arşivi

ANKARA- Havacılık işkolunda grev yasağına karşı eylem yapan ve Türk Hava Yolları’nın işten attığı 305 çalışana THY’nin sponsor olduğu Barcelona’dan destek geldi. Ankara’da Eğitim-Sen 5’Nolu şube üyesi eğitimciler mail atarak THY’nin eylem yapan işçilere karşı tutumunu Barcelona Futbol Kulübü’ne bildirdiler. Barcelona’dan yanıt da gecikmedi; “Çok üzgünüz ve durumu yönetim kurulumuza ilettik.”
THY’ye Barcelona Futbol Kulübü’nün tepki göstermesini isteyen eğitimcilerin gönderdiği mailde şu ifadeler yer aldı: “Yıllardır birçok alanda milyonlarca takipçisi olan, dünyanın en prestijli kulüplerinin başında gelmektesiniz. Ancak bu ününüz Türkiye’de önemli ölçüde yok olma tehlikesi altında. Nitekim ana sponsorlarınızdan THY’de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşanmaktadır. THY’de çalışanların grev hakları ellerinden alınmıştır. Bu yasaklamaya karşı eylem yapan 305 THY işçisi işten atılmıştır. THY ile olan ilişkilerinizde bu durumu da gözden geçirerek bizlerin hayran olduğu bir kulübe yakışır şekilde davranın.”
Eğitimcilerin mailini alan Barcelona Spor Kulübü Taraftar Hizmetleri Servisi yanıt vererek konuyu Barcelona Futbol Kulübü yönetimine taşıyacaklarını bildirdiler. ‘oab@fcbarcelona.cat’ e-posta adresinden gönderilen yanıtta “Mesajınızı aldık ve yazınızı yönetim kurulumuza ilettik. Yaşanan olaydan üzüntü duyuyor ve saygılarımızı sunuyoruz” denildi.

 

HABER YORUM/UĞUR VARDAN'Sir'e bir sorum olacaktı


Geçen pazartesi ‘Vardan Ovası’nda yayımlanmak üzere aşağıdaki notları karalamıştım. Lakin yer yoktu, sayfaya koyamadım. Ve fakat benim için fantezi gibi görülen şeyi ‘Ankara Eğitim-Sen 5 No’lu şube’ hayata geçirmiş. Sadece Manchester yerine Barcelona’yı tercih etmişler. Umarım Katalan ekibinin yönetim kurulu meseleye kendilerince el atar ve ve emekçinin yanında yer alır. Benim notlarımsa şöyleydi:
‘Kürtaj yasası’ konusunda 12 Eylül’ü sorumlu gösteren hükümet, THY’deki grev eylemlerinde sağ olsun ‘Darbeci paşalar’ı bile geçti ve grev hakkını yasakladı. Gerekçe de Başbakan Erdoğan’ın deyimiyle ‘THY’nin stratejik bir kurum olması’. Manchester United’a, Barcelona’ya, Eurolig’e, tenisçi Wozniacki’ye sponsor olan THY, iş emekçiye gelince ‘Sponsorluk yok’ diyor yani. Ola ki Galatasaray ve Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eder (malum UEFA bizimkileri turnuvalardan men edebilir, böyle bir olasılık var), ve ola ki Manchester’la eşleşirler, ilk işim takımın ‘Sol kökenli’ menajeri ‘Sir’ Alex Ferguson’a şu soruyu yöneltmek olacak: “Size sponsor olan kurumun çalışanlarına grev hakkı tanımadığını biliyor musunuz?”

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/109059610905968

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  305 - MSU_Urgun

  Evine ekmek götüren 305 insanın işine son verenler. Sizde zerre-i miskal kadar vicdan yoktur. Hak talep eden insanları açlığa mahküm ettiniz. Sizi Allah da afetmez.

  Barcelona... - Sinan Devrim

  Katalan'dır onlar.Ezilmişe ve ezilene her daim destek çıkarlar.Yakındır,sponsorluk biter.

  TEKVÜCUT OLALIM - Nasip

  Sevgili arkadaslar hepimiz THY ni protesto edelim. Insanlik adina, hak hukuk adina bunu yapalim. Bundan sonra THY ina zirnik koklatmayalim. Herkes baska havayollarindan billet alsin.

  Manchester United sınıfta kaldı - xterso

  Şahsi olarak MANU'ya yazdığım yazıya aşağıdaki cevap geldi; "Thank you for your email, regarding Turkish Airlines. As a Club, Manchester United does not involve itself in the industrial relations of either its suppliers or its sponsors. Kind regards Julie " Yani Julie hanuım diyor ki; bu işler bizi enterese etmez. Buyrun, Barcelona ve Manchester United farkı. İşte bunun için MANU değil Barcelona hayranıyım ben. Barcelona hiçbirşey yapamasa bile üzüntüsünü belli etmiş.

  Fenerbahçe'den başka takım tutmam ama - savassarioglu

  Barcelona emekçiden yana tavır koyarsa gönlümde ikinci kulüp olur. Bir de THY yönetimi "iki günlük grev bize iki milyon dolara maloldu" buyurmuş. Demek ki, iki milyon dolar kaybettirdi diye işten çıkardığınız o emekçiler, sizin yağlı ballı maaşlarınızı ödeyebilmek ve sponsorluklarla hava atmanızı sağlayabilmek için, THY'ye yıllardır her gün bir milyon dolar kazandırıyorlar.

  Hostes hanim - stoll

  Ben bu hanimi böyle gördüm ya adeta üzüntüden öldüm.Bu resimi sembol oldu,afis oldu.icim yaniyor.Türkiyede hicmi hukuk yok.grev yaptilar diye yüzlerce insan aileleriyle birlikte kapiya konurmu?bu devlet ne zaman medinelesecek.bu bayanin göz yaslarina ölürüm.cok üzüldüm,isyan ettim.umuyorum hemen islerinin basina dönerler.yoksa AIHM giderler ve türkiye yine kaybeder.

  Barcelona Sponsorunu İptal et - turkdanis

  Tepki olarak,THY sponsorunu iptal et, gerekçe olarak da 305 kişiyi göster..işte bu ses getirir, gereve giden ler tutuklaniyor veya işten atiliyor sende tüm dünya önünde bunu yap.Size de müdahele edecek hali yok yaa??