Başbakan 'çelikten' değil organik gömlek istiyor

Başbakan 'çelikten' değil organik gömlek istiyor
Başbakan 'çelikten' değil organik gömlek istiyor
Başbakan'ın merak konusu olan AK Parti Kongresi'nde giydiği gömlek Bisse tarafından tamamen doğal malzemeden üretilmiş.
Haber: SİBEL CİNGİ - sibel.cingi@radikal.com.tr / Arşivi

Pazar günü gerçekleşen AK Parti Kongresi’nin en çok konuşulan konularından biri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın giydiği gömlek oldu. Gömleğin üzerindeki logonun kimi çelik yeleğe, kimi yabancı bir markaya ait olduğunu, kimi ise özel dikim olduğunu tartışırken, perde arkasından Bisse çıktı. Gömlek ne çelik ne de fiyatı 12 bin dolar... Tek gerçek Başbakan için yüzde 100 doğal üretim yapıldığı. Erdoğan’ın talebi üzerine üretimde tamamen pamuk kumaş kullanılıyor. Düğmeleri doğal sedef. Kesinlikle polyester istenmiyor. Kumaş boyaları bile tamamen organik. Fiyatı konusuna gelince... Bisse’de fiyatlar 180-920 TL arasında.

‘Herkes Bisse giysin’
Bir diğer merak konusu ise Erdoğan’ın yıllardır giyim markası olarak tercih ettiği ve bu yüzden birçok siyasetçinin de müdavimi olduğu Ramsey değil de neden Bisse giydiği. 35 yıllık bir marka olan Bisse, son 5 yıldır büyük bir değişim içinde. Şirketin kurucu ortaklarından İbrahim Kefeli’nin 2007 yılında ayrılık kararı ile yola Mustafa Kefeli önderliğinde devam eden Bisse’nin hedefi dünya markası olmak. Başbakan da Bisse’nin ‘dünya markası olma’ hedefine özel bir destek veriyor. Geçen aylarda İstanbul’da Bisse’nin mağaza açılışına katılan Başbakan’ın açıklamaları Bisse’ye verdiği desteğin önemli bir göstergesi. Erdoğan, Türk iş dünyasının ve siyasetçilerin de geniş katılım gösterdiği açılışta, çevresindekilere Bisse giyip giymediklerini sormuş, Bisse’nin bir dünya markası olduğuna dikkat çekerek herkese Bisse giymesini tavsiye etmişti.
Yılda 1 milyon adedin üzerinde gömlek üretimi olan Bisse’nin Genel Müdürü Hakan Gökçe, Başbakan’ın kendisi için hazırladıkları özel koleksiyonu her fırsatta gündeme getirdiğine çekerek “Başbakan, Türkiye’den dünya markaları çıkmasına özel bir önem veriyor. Bizim de hedefimiz bu. Bu noktada göstermiş olduğu hassasiyet bizi de gururlandırıyor” diye konuşuyor.

2012 rotasında Kuzey Irak var
Bisse’nin yurtiçinde 35, yurtdışında ise 18 mağazası bulunuyor. 2013 sonuna kadar yurtdışında 7 yeni mağaza daha açmayı planlayan markanın rotası ABD, İtalya, Güney Afrika, Fransa, K. Irak, Katar ve Dubai.

bigPara.com