Başbakan Davutoğlu, KOBİ'ler için beş müjde

Başbakan Davutoğlu, KOBİ'ler için beş müjde
Başbakan Davutoğlu, KOBİ'ler için beş müjde
Başbakan Ahmet Davutoğlu, KOSGEB'in düzenlediği ödül töreninde açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, KOSGEB desteklerini yüzde 50 arttıracağını açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, KOSGEB'in düzenlediği ödül töreninde açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, KOSGEB desteklerini yüzde 50 arttıracağını açıkladı. İşte Başbakan'ın KOBİ'ler için "Beş önemli müjdemiz olacak" dediği konuşmasında öne çıkanlar:

Türkiye ’nin 2023 hedeflerinin ulaşmasının ancak ve ancak sizin katkılarınızla gerçekleşeceğini biliyoruz. Kent ekonomisinin gelişmesinde KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) omurgadır. G20 dönem başkanlığımızda KOBİ’ler temel unsurlardan biri olacak. Ocak ayı içinde Paris Brüksel Londra ’da Davos’ta görüşmeler yaptık. Bir taraftan siyasal gündem, özellikle 

Londra Davos’taki görüşmelerin ana gündem maddesi ekonomiydi.
Gördüğüm şu, Türk ekonomisine büyük bir güven var. Enflasyonun, faizlerin düşeceğine dair çok yaygın bir kanaat ve en önemlisi de Türkiye’de siyasi istikrarın devamıyla ilgili neredeyse bir mutabakat var.

1990 ile 2002 arasında KOBİ’lere sağlanan toplam destek 14,5 milyon. Son 12 yılda sağlanan destek 2,6 milyar. İşte bir ülkede ekonomik istikrarın göstergesinin KOBİ’ler olduğunun göstergesi bu. 90’lı yıllarda ekonomik kriz vardı çünkü KOBİ’ler zayıftı. KOBİ’lere destek verecek bir hazine kaynağı yoktu, çünkü ülkede siyasi krizler vardı. Siyasi istikrar, istihdam ve KOBİ’ler arasında o kadar doğrusal bir ilişki var ki… Sizler güçlüyseniz biz istihdamı çözebiliriz.

Esnaflarımıza faizsiz kredi dahil bir çok destek verdik. İnşaat sektörümüzle yaptığımız görüşmelerde sağlayacağımız destekleri açıkladık. Salı günkü grup toplantısındaki konuşmada denizcilik sektöründe yeni bir ivme olması için sağlayacağımız yeni imkanları ele aldık. Daha önce ailenin ve dinamik nüfusun korunması konusunda müjdelerle, sorunlara el attık.

bigPara.com