Başbakan, Krueger'le görüşecek

Başbakan Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı kapsamında Davos'ta IMF Başkan Yardımcısı Anne Krueger'le görüşecek. Davos'a katılmak üzere bugün İsviçre'ye gidecek olan Erdoğan, dünyanın önde gelen işadamlarıyla bir araya gelecek.

ANKARA - Başbakan Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı kapsamında Davos'ta IMF Başkan Yardımcısı Anne Krueger'le görüşecek. Davos'a katılmak üzere bugün İsviçre'ye gidecek olan Erdoğan, dünyanın önde gelen işadamlarıyla bir araya gelecek. Erdoğan, yarın Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Mısır Başbakanı Atıf Ubeyd, Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, İsviçre Cumhurbaşkanı Edmund Schultken ile de görüşecek. Erdoğan'ın randevu talep eden İsrail Başbakan Yardımcısı Ehud Olmert ile görüşebileceği ve İsrail-Filistin sorununu ele alabileceği belirtiliyor.
Erdoğan, Davos'ta Krueger'le de buluşacak. Devlet Bakan Ali Babacan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da katılacağı görüşmede, IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun ele alacağı 3 yıllık yeni stand-by anlaşmasının görüşülmesi bekleniyor. IMF ile 10 milyar dolarlık yeni stand-by konusunda anlaşılmıştı. Ancak IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun onayı için bankacılık ve sosyal güvenlik reformu ile gelir idaresinin yeniden yapılandırılmasına yönelik yasa tasarılarının Meclis'ten geçirilmesine ilişkin şartlar getirilmişti.
Kimler katılıyor?
Zirveye Erdoğan'ın yanı sıra Bakan Ali Babacan, Bakan Kemal Unakıtan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Adana Milletvekili Ömer Çelik, İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ile Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu ile Yalçın Akdoğan da katılıyor.