Başbakan-TÜSİAD buluşması bugün

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bugün Ankara'da buluşacak olan Ömer Sabancı, AB ülkelerindeki temasları ve güncel ekonomik konular konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını açıkladı. TÜSİAD tarafından hazırlatılan...

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bugün Ankara'da buluşacak olan Ömer Sabancı, AB ülkelerindeki temasları ve güncel ekonomik konular konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını açıkladı. TÜSİAD tarafından hazırlatılan 'Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar' raporunun tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sabancı, Türkiye'nin gündeminden birçok konunun
gelip geçtiğini belirterek, "Türkiye inşallah AB yolunda ilerleyeme devam edecek" dedi.
Eğitimde kalıcı reformların yapılmasını beklediklerini ifade eden Sabancı, bir soru üzerine, "Sayın Mustafa Koç ile birlikte sayın Başbakan'dan randevu istedik. Kendileri bize randevu verdiler. Ankara'da görüşmeye gideceğiz" diye konuştu. Sabancı, mayıs ayının ikinci yarısından itibaren yurtdışında AB ülkelerinde yoğun temasları olduğunu, bunlarla ilgili Başbakan Erdoğan'a bilgi sunacaklarını ve güncel ekonomik konularla ilgili de görüş alışverişinde bulunacaklarını açıkladı.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın TÜSİAD ile ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Sabancı, "Demokratik bir ortamdayız. Farklı düşünceler, görüşler olacak.
Bizim söylemek istediğimiz, önümüzde bir AB süreci var. Rotadan sapılmadan çalışmalara, tüm kesimlerin aynı kararlılık ve tutarlılıkla devam etmesi gerekir" yorumunu yaptı.