Başkent Doğalgaz'a tüketici haczi

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 14 Mart’ta yaptığı ihale nedeniyle son günlerde kamuoyunun gündeminde yer alan Başkent Doğalgaz, şimdi de Tüketici Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çetin’in hafta içinde yapacağ icrayla gündeme geldi.
Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) kararına rağmen, kanunsuz olarak alınan Doğalgaz bedelini iade etmediği için Ali Çetin tarafından dava edilen Başkent Doğalgaz’ın hukuk tanımaz tavrını ısrarla sürdürmesi halinde hafta içinde icra yoluna gidileceğini açıkladı.
Başkent Doğalgaz’ın icra işlemini durdurduğuna yer verilen açıklamada, “Ancak duran icra işlemine itiraz edildi. Hakem Heyeti, Başkent Doğalgaz  tarafından tek taraflı tarih belirlenemeyeceği” gerekçesi ile itirazın durdurulması ve alacağın yüzde 40 icra-inkar tazminatıyla birlikte ödenmesine karar verdi. Başkent Doğalgaz yargı kararlarına karşı hukuk tanımaz tavrını ısrarla sürdürürse hafta içinde icra memuru, kolluk kuvveti ve avukatlarımızla Başkent Doğalgaz’a gidilerek icra işlemi yapılacak, demirbaşları haczedilecek ve alacağın tahsili için açık artırma yolu ile satılması prosedürü işletilecek” denildi. (anka)