Batı Trakya'dan Keşan'a alışveriş turu

Trakya'da yaşayan soydaşlar, her bayram olduğu gibi bayram alışverişi için yine Edirne'nin Keşan ilçesindeki pazara geldiler.

Yunanistan 'a yakın olması nedeniyle, Kavala, Gümilcine ve İskeçe kentlerinde yaşayan çok sayıda soydaş, bayram alışverişlerini yapmak için tur otobüsleriyle Keşan'a geliyor.
Yunanistan'a göre fiyatların ucuz olduğunu belirten soydaşlar, kendileriyle birlikte Keşan'ı, pek çok Yunanlı turistin de tercih ettiğini belirtiyorlar.
Keşan'a alışverişe gelen İskeçeli Bilgin Sabahattin, her fırsatta alış veriş için Türkiye 'ye geldiklerini söyledi. Sabahattin, giysiden, yiyeceğe, Yunanistan'a göre fiyat açısından daha uygun olduğu için Türkiye'ye tercih ettiklerini ifade ederek, ortalama her turistin en az 250 avroluk alış veriş yaptığını kaydetti.

SEÇİMİ KAZANAN BAŞKANDAN JEST
Yunanistan'da yapılan mahalli seçimlerin ilk turunda yeniden İnhanlı beldesi Belediye Başkanı seçilen Stelyos Hacıevangelu, seçimde kendisine destek olan yaklaşık 500 soydaşı tuttuğu otobüslerle Keşan'a gönderdi.
Kafilenin başında gelen İnhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Nazifoğlu, belediye başkanının seçim sonrası seçmenine bir jest yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti: 

“Yunanistan'da geçtiğimiz hafta yerel seçimler vardı. Belediye Başkanımız Stelyos Hacıevangelu ilk turda seçimleri kazandı. Belde ve bağlı köylerden 10 otobüsün ücretini ödeyerek Yunanlı vatandaşlarımız ile Türk soydaşlarımızı Keşan pazarına alışverişe getirdik. Belediye olarak 3 yıldan buyana bayram öncesi vatandaşlarımızı Keşan pazarı'na gönderiyoruz. Keşan'da gördüğümüz ilgi de bizi memnun ediyor. Zaten Keşan Belediyesi ile Ticaret ve
Sanayi Odası ile de iyi ilişkiler içerisindeyiz. Biz Keşan'dan memnunuz. Keşan esnafı da bizden memnun.” (aa)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    Yunanistan