Batman'da işsizliğin fotoğrafı

Batman'da işsizliğin fotoğrafı
Batman'da işsizliğin fotoğrafı
Batman'da kamu kurumlarında dört ay çalıştırılmak için açılan 960 kişilik kadroya 14 bin kişi başvuruda bulununca kura çekimi miting alanına dönüştü. Dört ay süresince 701 lira maaş alacak adaylar, kurada adlarının çıkmasını saatlerce bekledi

Arif ARSLAN

BATMAN -Batman İşkur Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim , Orman ve Su İşleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Müze Müdürlüğü’nde 4 ay süreyle asgari ücret maaş ödenerek istihdam edilecek 960 kişi için açılan kadroya 14 bin kişi başvurunca Meslek Eğitim Merkezi bahçesinde kura çekimi yapıldı. Batman İşkur Müdürü Besim Eviz, alınacak 96 kişinin dört ay süreyle çalışacağını söyledi.

Eviz, "Tabii biz bunlarla yetinmeyeceğiz, ek ödenekler noktasında talebimiz oldu. Tabii planlanan 960 kişilik istihdam programı devreye girdi. Bundan sonra altı aylık, sekiz aylık projeler şeklinde tüm kamu kurum kuruluşlarında kolektif bir mücadele içerisinde bu işsizlikle mücadeleyi sürdüreceğiz. Yaklaşık 14 binin üzerinde başvuru oldu. Bunlardan Batman ve ilçeleriyle birlikte geçici olarak 960 kişi istihdam edilecek" dedi.

Kurada adının çıkmasını bekleyen işsizlerden Abdurrahman Biçer, "Sabahtan beri ismimizin kurada çıkmasını bekliyoruz. Allah’tan ümit kesilmez. İki yıldan beri işsizim, inşallah iş bulurum" diye konuştu.

Yaklaşık 4 saat süren kura çekiminde adları okununlar sevinirken, binlerce kişi ise hayal kırıklığı yaşadı.(dha)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/1080594108059413

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gurur tablosu - ronaldor9

  iszislik yok diyenlere iniyor diyenlere tam uygun bir foto 4 ay calis 701 lira ye ye bitmez yunanistanda agari ucret 2000 euro yunanistan la turkiye arasindaki fark bu.

  sultan.. - Sinan Devrim

  Yükselen değer memleketimden insan manzaraları.Aman Sultan görmesin.Malum ileri demokrasi.

  TÜRKİYE'NİN İŞSİZLİK TABLOSU - xebur

  Büyük Türkiye'ye bu yakışır. Akp yandaşlarını zenginleştirirken diğer vatandaşları fakirleştirip makarna ve kömüre mahkum ediyor.İşsizlik oranı 9.8 işsiz sayısı 2,5 milyon resmi açıklama.Batman'ın nüfusu 330 bin açılan 960 kadro için 14 bin kişi başvuruyor bu Batman'daki tüm işsizlerin başvurduğu anlamına gelmez bun en az sekiz doku katı daha başvurmamış vardır. Bu rakam bile korkunç bir işsizlik işaretidır.

  DAYILARI YOK... - likos

  ANGARA da dayilari yok. ne yapsinlar...

  İŞSİZLKMİ - ronaldor9

  işsizlik yok türkiyede ordaki topluluk öylesine toplanmış türkiyede herşey güllük gülistan sonra o başlığı attınız diye azarlarlar sizi radikal editörleri işinizden olmayasınız ALLAH korusun.

  BATMAN HALKI HALEN AKP HÜKÜMETİMİ - pispor

  Oysa batmanda ülkenin yüzde atmış petrolu olan il.ve insanların hali ortada.Ama sayın başbakana sorsan ya o halk vergimi veriyor der.Oysa o halkın topraklarındaki petrol o halkın çocuklarına ya kurşun yada hapis olarak harcanıyor.

  kandır bizi - BATMANE

  R.T Erdoğan'ın çizmiş olduğu mutluluk resminden küçük bir kesit. Ona yani başbakana sorsanız 'büyük resme' bakmak lazım diyor. Büyük resme bakmak ise tuvali uzakta tutmak demek. Bir şeylere de uzaktan bakmak ise malum başkasının anlatılarıyla aynı kapıya çıkıyor; yalan yanlış bilgiler - bilgilendirmeler , yüzeysel analizler...