Baymak'tan yatırım sözü

Baymak ile 2002 yılında ortaklığa giden Baxi Group, Türkiye'yi Avrupa'nın üretim ve ihracat merkezi yapmak için harekete geçti. Baymak-Baxi Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan...

İSTANBUL - Baymak ile 2002 yılında ortaklığa giden Baxi Group, Türkiye'yi Avrupa'nın üretim ve ihracat merkezi yapmak için harekete geçti. Baymak-Baxi Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, Almanya, Fransa, Danimarka ve İspanya fabrikalarındaki kat kaloriferleri, merkezi sistem kazanlar ve sıcak su tanklarının üretimlerinin durdurulup Türkiye'ye aktarılması projesi üzerinde hızla mesafe katedildiğini belirtti. SODEX Fuarı'nda düzenlenen basın toplantısında Baxi Group'un Türkiye'ye ilişkin yeni stratejileri ve yatırım planları hakkında bilgi veren Akdoğan, Baymak'ın mevcut Tepeören tesislerinin hemen yanında 30 bin metrekarelik alana sahip ikinci fabrikanın yapılması için projelendirme çalışmasının tamamlandığını söyledi.
Akdoğan yeni yatırımla ilgili olarak şöyle konuştu:
"Amacımız, Baxi Group'tan sağladığımız teknolojiyi ülkemize transfer ederek hem düşük fiyatlı hem de yüksek kaliteli ürünleri üretip, ülkemize ve dünya pazarlarına sunarak daha da büyümektir." Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak yatırımların devam edeceğini belirten Akdoğan, büyüyen doğalgaz pazarı için yapılan yatırımların da hızlandığını ifade etti.