Bayraktar: Çimentoculara beddua ediyorum

Bugüne kadar 200 binden fazla konut inşa eden Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) başkanvekili Erdoğan Bayraktar çimentocuları kızdıracak sözler söyledi.

ANKARA - Bugüne kadar 200 binden fazla konut inşa eden Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) başkanvekili Erdoğan Bayraktar çimentocuları kızdıracak sözler söyledi.
Bütün çabalarına rağmen inşaat malzemeleri fiyatlarında bir iyileşme sağlayamadıklarını da belirten Erdoğan Bayraktar, "Her gün sabah namazından önce çimentoculara beddua ediyorum" dedi. Bu arada Bayraktar, inşaat piyasasındaki ve ekonomideki durgunluğa karşın vatandaşın TOKİ'ye büyük güven duyduğunu, bu nedenle parası olan vatandaşın öncelikle TOKİ'yi tercih ettiğini söyledi. TOKİ'nin konut inşaatları dışında, okul, kütüphane, ibadethane, spor salonu, iş merkezi, helikopter pisti, son zamanlarda da hastaneler de yapmaya başladığının hatırlatılması üzerine Bayraktar sözlerine şöyle devam etti:
"Kamunun tüm inşaat işlerini yapmak gibi bir niyetimiz yok. Konut projeleri kapsamındaki sosyal hizmet binalarını yapıyoruz. Ancak, son zamanlarda valiler acil hastane ihtiyaçlarını bildirerek, inşaatları yapmamızı istiyor. Biz de konunun aciliyetini dikkate alarak, hastane inşaatını başlatıyoruz."
TOKİ okul da yapıyor
TOKİ, şimdiye kadar, 200 binden fazla konut yanında, 174 ilköğretim okulu, 47 lise, 29 anaokulu, 146 ticaret merkezi, 32 spor salonu, 123 ibadethane, 33 kütüphane, 35 sağlık ocağı ve yedi hastane inşaatı yaptı.
Halen iki devlet hastanesinin de ihale süreci devam ediyor. Bu arada TOKİ'nin Seyrantepe ve Ali Sami Yen Stadı projesi kapsamındaki çalışmaları da devam ediyor. Projede tapu devirleri işlemlerinin devam ettiğini hatırlatan Bayraktar, stadın yerine yapılacak projenin de ana hatlarıyla belli olduğunu, burada bir rezidans, ticaret ve kongre merkezi yapılacağını söyledi.